Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3GS - ułamany bolec

04 Gru 2012 20:35 813 2
  • Poziom 7  
    Niestety sprawdziły się moje przewidywania i przy składaniu iPhona 3GS zaznaczony element w końcu się ułamał :( Nic nie jest wyrwane z płyty, tylko bolec jest przełamany i jego kawałek odpadł. Moje pytania są następujące: jakie mogą być następstwa ułamania tego bolca (łączył płytę główną z ramką, jakaś antena?), co może nie działać, do czego on służy? Będzie dużym problemem żeby w jakimś komisie mi przylutowali nowy bolec? Może da się dolutować odłamaną część?
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html . Proszę poprawić. jever 23 iPhone 3GS - ułamany bolec
    Poprawiłem.
  • Poziom 33  
    Odpowiada za zasięg. Zasieg mozesz miec ale słabszy niż zwykle.
    jackDTX napisał:
    Będzie dużym problemem żeby w jakimś komisie mi przylutowali nowy bolec?

Nie
    jackDTX napisał:
    Może da się dolutować odłamaną część?

Zalezy gdzie pekla, ale mozna nawet drucik czy inną blaszke dolutować do ramki do której ten styk dotykał
  • Poziom 7  
    A możliwe, że przez nią (wcześniej i tak mi tej ramki nie dotykała) miałem problemy z GPSem? W aucie zaraz pod szybą miałem status good fix co najwyżej, ale jak telefon był bardziej "w głębi" pojazdu to zaraz poor fix. Niby za GPSa odpowiada antena 6, ale odpowiada też za WiFi i Bluetooth a z tym nie mam problemów.