Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Wi-fi w laptopie -

yodynakeke 04 Dec 2012 22:21 1797 7
Texa Poland
    yodynakeke
    Level 2  
    Witam

Mam laptopa Siemens Fujitsu esprimo mobile c46 v5505, windows 7
    Laptop jest Matki, uzywalem go jakis rok czasu gdy bylem w Warszawie.
    Po przyjezdzie niewiedziec czemu internet, siec bezprzewodowa przestala dzialac.

Problem wydaje sie banalny, czyli wlaczenie recznie fn + f1 sieci, jednak ta opcja jak i wciskanie innych klawiszy nie pomaga.
    W Panel sterowania > siec i internet > polaczenia sieciowe mam standardowo polaczenie lokalne ktore ma byc odlaczone, i siec bezprzewodowa.
    Jest wlaczona, mam ikonke X ze cos jest nie tak przy niej.

Karte sieciowa mi widzi w urzadzeniach, wszystko w teorii dziala poprawnie, jednak siec bezprzewodowa jest wylaczona i nie potrafie jej wlaczyc, badz nie chce sie wlaczyc i tutaj lezy problem, dlaczego?

W rozwiazywaniu problemow mowi ze siec jest wylaczona, gdy klikam jednak na nia w polaczeniach sieciowych widze ze jest wlaczona, mam tylko opcje wylacz i polacz/rozlacz (ktora nic nie robi). Probowalem resetowac wi-fi na rozne sposoby, cofnelem nawet system na stan wczesniejszy, ale powoli opcje mi sie koncza.

Dodaje dwa obrazki jak to wyglada, mam nadzieje ze moze cos wymyslicie :D
    Bylbym wdzieczny za pomoc.

Problem z Wi-fi w laptopie - Problem z Wi-fi w laptopie -
  • Texa Poland
    giacamix2
    Level 15  
    Odistaluj sterowniki i zainstaluj i po problemie będziesz miał
  • Texa Poland
    yodynakeke
    Level 2  
    Odistanlowalem, sciagnelem najnowsze, zainstalowalem.
    Dalej to samo, brak polaczenia wlacz siec bezprzewodowa.
    CHACA
    Level 43  
    Na fotce drugiej masz opcję "Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć" brałeś to pod uwagę?
    yodynakeke
    Level 2  
    @CHACA
    Tak bralem, zadna opcja nie daje skutku, po prostu wi-fi jest wylaczone.

@radius75
    wi fi jest na obudowie off, klawisze sa martwe do wlaczenia go, w systemie natomiast sie nie da badz nie potrafie.
    Temat dal mi niewiele, przegladalem strone fujitsu i download dla owego laptopa, sciagne launch managera a jak nie to przeczytalem ze opcja zresetowania biosu do default cos da, napisze co z tego wyjdzie.
    radius75
    Level 20  
    przełącznik WiFi na obudowie musi być -ON- aby karta wifi działała
    edit
    chyba że to nie jest mechaniczny przełącznik i nie reaguje:/
    yodynakeke
    Level 2  
    Dobra, zresetowalem bios i zgadnijcie co, dziala.
    Nie mam pojecia na jakiej zasadzie to polega, ze z dzialajacego wifi nagle robi sie nie dzialajace a zresetowanie biosu na ktorym ustawienia wi-fi sa na "enabled" cos zmieniaja, ale ok :>