Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega8][Bascom]Switche zmieniające program działają lecz nie reagują od razu.

kari2000 04 Gru 2012 22:30 1176 5
  • #1 04 Gru 2012 22:30
    kari2000
    Poziom 10  

Witam, zacząłem parę dni temu swoją przygodę z uC. Napisałem program zapalający diody led ułożone w serce. Wszystko działa prawidłowo po za jednym irytującym mnie problemem do którego nie umiałem samodzielnie znaleźć rozwiązania. Jeden przycisk zmiejsza program drugi zwiększa, lecz program nie reaguję odrazu na switcha tylko muszę go trzymać i przeskakuję gdy skończy aktualnie wykonywany program (z moich obserwacji). Proszę o pomoc by przyciski od razu przerywaly program i przeskakiwały do poprzedniego/kolejnego programu.

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Proszę na przyszłość używać tagu [syntax=basic4gl] do wklejania kodu w Bascom...[/syntax].
    Poprawiłem, LordBlick

0 5
  • #2 05 Gru 2012 22:19
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Gru 2012 20:45
    kari2000
    Poziom 10  

a jakby miała ta proteza wyglądać? da się ten kod jakoś w miarę przerobić żeby chodziło to tak jak mówisz?

0
  • #4 07 Gru 2012 21:17
    szulat
    Poziom 23  

można też zrobić tak: własna funkcja opozniejąca, ktora dodatkowo sprawdza czy cos nacisnieto i wtedy przerywa czekanie, na przyklad:

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

być może uzycie jej zamiast waitms w twoich sekwencjach czasowych dałoby zadowalający efekt

(na bascomie sie nie znam pewnie ten przykład będzie wymagał poprawienia, chodziło tylko o pokazanie idei)

0
  • #5 09 Gru 2012 12:49
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Gru 2012 10:55
    SylwekK
    Poziom 29  

kari2000 napisał:
    Witam, zacząłem parę dni temu swoją przygodę z uC.

...proponuję tą przygodę wzbogacić jak najszybciej o zapoznanie się timerami. To nie jest takie trudne jak by się mogło wydawać, a otwiera olbrzymie możliwości...
    Polecam analizę programu z tego tematu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2232417&highlight=

Jest tam wszystko co potrzebne dla początkujących - od timera przez miganie diodą po przycisk z eliminacją drgań, a wszystko bez zatrzymywania pętli głównej programu co jest zmorą początkujących generujących cyklicznie wysyp podobnych tematów do Twojego ;-)

Pozdrawiam

0