Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- wybijanie prądu w zmywarce Whirlpool adp 6937

05 Gru 2012 00:01 3339 8
  • Poziom 7  
    Witam mam od paru dni taki problem z zmywarką Whirlpool adp 6937

Podczas prania wybija mi korki w mieszkaniu essa mam 16
    Po wybiciu śmierdzi z tyłu zmywarki tak jakby jakiś kabel się palił
    te śmierdzenie jest chwilowe i po 3 minutach nie śmierdzi i chodzi dalej a za 40 minut to samo nie za każdym razem tak się dzieje ale ostatnio częściej proszę o jaką radę w tej sprawie
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tu nie ma innej rady jak tylko wyciągnąć ja na światło dzienne i dokonać oględzin, najpierw z zewnątrz a potem coraz głębiej. Takie uszkodzenie powiano być widoczne gołym okiem.
    Proponował bym zacząć od wtyczki zmywarki jak i gniazda z którego jest zasilana.
  • Poziom 39  
    mtracz napisał:
    Proponował bym zacząć od wtyczki zmywarki jak i gniazda z którego jest zasilana.
    W następnej kolejności filtr przeciwzakłóceniowy i wtyczka grzałki.
  • Poziom 7  
    a gdzie się znajduję filtr przeciwzakłóceniowy i wtyczka grzałki.

Dodano po 1 [minuty]:

mtracz napisał:
    Tu nie ma innej rady jak tylko wyciągnąć ja na światło dzienne i dokonać oględzin, najpierw z zewnątrz a potem coraz głębiej. Takie uszkodzenie powiano być widoczne gołym okiem.
    ok sprawdzę i dam znać
  • Poziom 7  
    mtracz napisał:
    Witam rozebrałem ją całą okazało się że się przepaliły przewody od pompy i grzałki wymieniłem na lepsze kable oraz zabezpieczenie po między kablami polutowałem i wszystko ok nowa pompa i grzałka w serwisie zamiennik 680 zł paranoja jeszcze raz dzięki za pomoc !!!!!
  • Poziom 39  
    TOMEK PAWUL napisał:
    zabezpieczenie po między kablami polutowałem
    To na grzałce? Gratuluję dobrego samopoczucia i zdrowego snu w takim razie... nowa grzałka sama kosztuje około 200zł.
  • Poziom 7  
    Tak - to na grzałce ta kostka się przepaliła i kable popalone. Nie wiem czy idzie osobno kupić grzałkę bo to jest razem w komplecie za 680 zł w serwisie (wiem bo dzwoniłem). Podejrzewam że za 400 zł gdzieś bym znalazł ale nie ten sam typ bo moja pompa ma 115 w wydajność a były słabsze 80 w Jak bym miał tą pompę wymienić w takiej cenie czyli za 680 zł + jeszcze 150 zł robocizna to bym wolał nową zmywarkę kupić. A ja naprawiłem sobie sam kosztem 5 zł kawałek przewodu, 2 kostki i polutowałem. Znając życie to serwis za to by wziął ok. 200 zł. To jest podobna pompa + grzałka tylko ta słabsza Moc silnika 80W moc grzałki 2040W a moja ma 115w a grzałka 2040w więc nie wiem czy by mi podała tyle wody co potrzeba

- wybijanie prądu w zmywarce Whirlpool adp 6937 - wybijanie prądu w zmywarce Whirlpool adp 6937 - wybijanie prądu w zmywarce Whirlpool adp 6937
  • Poziom 39  
    TOMEK PAWUL napisał:
    naprawiłem sobie sam kosztem 5 zł kawałek przewodu, 2 kostki i polutowałem. Znając życie to serwis za to by wziął ok. 200 zł.
    Nie wziąłby - bo żaden chociaż minimalnie szanujący się serwis nie odwaliłby takiej popeliny.
    Nie wypłaciliby się w razie zjarania chałupy, a i prokurator mógłby być.
    TOMEK PAWUL napisał:
    Nie wiem czy idzie osobno kupić grzałkę
    Znalezienie zamiennej grzałki zajęło mi minutę, cena nawet mniej bo 120 złotych.
    Wniosek z tego że nawet nie szukałeś, bo uznałeś że prościej jest "naprawić" metodą "chłop po wojsku i z jajami to się na prundzie zna" - w odróżnieniu oczywiście od producenta który zamontował zabezpieczenie.
    Twoja sprawa - zawsze jeszcze możesz wsadzić w domu gwóźdź zamiast bezpiecznika, nie będzie bez sensu wybijać.
  • Poziom 1