Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-521-K dziwne zachowanie po podlaczeniu przez HDMI

zoki750 05 Gru 2012 00:15 1920 5
  • #1 05 Gru 2012 00:15
    zoki750
    Poziom 2  

Witam

posiadam w/w wzmacniacz. Do niego mam podlaczony PC i tuner tv cyfrowej poprzez zlacze HDMI. Wyjsie ze wzmacniacza na TV LCD Sharp jest rowniez poprzez HDMI. I wszystko dziala bez problemow, jest tylko jeden szkopul. Po wylaczeniu telewizora wzmacniacz przestaje wysylac dzwiek na glosniki. Innymi slowy, jesli chce uzywac komputera i miec dzwiek poprzez wzmacniacz musze wlaczyc telewizor, co wg mnie jest nieporozumieniem.
    Ciekawostka. Jesli odlacze ze wzmacniacza kabel wyjsciowy HDMI na telewizor to dzwiek jest.
    Czy zna ktos moze jakis sposob by to dzialalo normalnie a nie jak opisalem powyzej? Bede wdzieczny za kazda sugestie.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 05 Gru 2012 09:02
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Czy amp nie ma informacji w instrukcji o takim działaniu? Instrukcja obsługi wszystko Ci powie.

Ewentualnie opcja pt. łaczymy urzadzenia zewnętrzne przez HDMI do TV, a kablami cyfrowymi audio do ampa.

0
  • #3 05 Gru 2012 09:27
    hojlo1
    Poziom 35  

Chyba rozwiązaniem jest np tani przełącznik HDMI.

Można także spróbować droższego iHDMI:
    //przykład:
    Link

0
  • #4 05 Gru 2012 23:35
    zoki750
    Poziom 2  

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.

Niestety w instrukcji nie ma ani slowa na ten temat. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze mozna to wszystko podlaczyc dwoma kablami (HDMI jako video a optyczny jako audio) ale chyba nie oto chodzi. Przeciez to co wystepuje u mnie nie ma zadnej logiki.

0
  • #5 06 Gru 2012 07:56
    hojlo1
    Poziom 35  

Czytałeś "link" wyżej?
    (to jest o iHDMI, a nie o 2 kablach)

0
  • #6 06 Gru 2012 10:55
    zoki750
    Poziom 2  

Tak oglądałem ten "inteligentny" HDMI i rzeczywiscie to mogłoby pomoc. Moja odpowiedź była dla kolegi z pierwszego postu.

0