Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siwamat WM61430 - brak grzania wody

05 Dec 2012 10:09 1146 1
  • Level 2  
    Pralka w ogólnie dobrym stanie technicznym,ale nie podgrzewa wody.Termostat 5,5k przy 20C spada do 1,5k przy 70C.Faza podawana jest przez hydrostat na stycznik załączający zasilanie grzałki.Brak 0, które jest podawane przez przekażnik umieszczony na płytce logiki.Przekażnik nie działa,styki sprawdzone.
    Zrobiłem symulację programu przy 60C.Pralka nabrała wody załączyłem grzałkę i poczekałem do temperatury 60C.Przy temperaturze 75C "odpuściłem" pralka kręciła się w lewo,prawo nie chciała zakończyć swojego cyklu.Proszę osobę,kolegę lub koleżankę o pomoc,podejrzewam,że procek nie widzi termostatu i nie włącza grzałki i nie kończy prania przechodząc do wypompowywania wody.Jezeli zatrzymam i ponownie uruchomię to woda jest wypompowywana i następuje wirowanie.Dobry stan techniczny pralki szkoda na złom.Pozdrawiam "lutujących"
  • Level 2  
    Witam wszystkich ponownie i po kolei z osobna.
    Nie otrzymałem wprawdzie wsparcia konkretnego,ale poprzednie opisy problemów związanych z Simwamat:em bardzo pomogły i naprowadziły na uszkodzenie.
    Uszkodzony był scalak ULN2003 inwerter -zwarcie wyjścia do masy,co powodowało,że sprawny przekażnik nie zadziałał.Wymiana kości w obudowie SMC za pomocą gorącego powietrza.pralka działa.Temat zakończony.Pozdrawiam.