Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LJ M1132 MFP - Błąd E3 .

05 Gru 2012 10:22 5343 7
  • Poziom 10  
    Witam

Mam w/w drukarkę i problem z komunikatem E3 - brak tonera lub źle zainstalowany.
    Drukarka jest nowa, nowy jest toner. Próbowałem innego tonera i jest to samo.
    Może trzeba zresetować czujnik tonera ale nie wiem jak to zrobic.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Toner oryginał czy zamiennik?

Kolega napisał, że "toner nowy" ale nie jest jednoznacznie określone czy to oryginał, a to jest istotna informacja!

Na "zamiennikach" mogą pojawiać sie takie komunikaty, gdy są błędnie zaprogramowane chipy.

Z panela użytkownika nie da sie tego komunikatu usunąć. Należy wymienić toner na inny - oryginalny lub zamiennik z "dobrym chipem".
  • Poziom 10  
    Toner nowy orginalny ten drugi także
    Czy problem pojawił sie nagle, tzn. skończył sie toner i został kupiony nowy a urządzenie go nie przyjęło?
  • Poziom 10  
    Drukarka była dopiero co wyciagnieta z opakowania. Instalacja przebiegla pomyslnie i wlasnie przy drukowaniu strony testowej po instalacji drukarka wciągnela kartke na ok. 5cm, staneła i wyswietlil sie błąd. Po wyciagnieciu tej kartki i wyjeciu tonera w celu sprawdzenia czy wszystko ok drukarka wyswietla blad E3.
    Kartka wyciagnela sie w calosci, nic sie nie urwalo itp.
    Wyiągałeś kabel zasilający z gniazdka?
  • Poziom 10  
    oczywiscie.
  • Poziom 1  
    Miałam ten sam problem. Walczyłam z tym przez pół dnia. Nie widziałam żadnej logiki wystąpienia błędu i to mnie wkurzało.
    Też wyciągałam zaciętą kartkę.
    Później sprawdzałam tonery (2). I wykonywałam wszystko, co się tylko dało...
    Okazało się, że urządzenie miało wciągnięty (z podajnika) kawałek nowej, następnej kartki, czego nie zauważyłam "walcząc".
    Po jej usunięciu urządzenie ruszyło jak burza.