Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tablet wybrać do 1000zł ?

zajko9 05 Dec 2012 11:31 2604 10
    zajko9
    Level 11  
    Witam, mam problem bo chciał bym kupić tablet ale nie wiem jaki bo jest ich BARDZO dużo, tabletu będę używał w podroży samochodem czyli GPS i podłączenie samochodowych głośników do tabletu za pomocą mini jacka, w domu, uczelni i pracy to internet, wi-fi, gry, filmy, programy.
    Zależy mi aby tablet posiadał GPS, Wi-Fi, minimum 16GB (jeżeli nie da się rozszerzyć pamięci poprzez sd), wiadomo 1GB ramu mocny CPU i GPU, może być 3G chociaż nie koniecznie.
    Co byście polecili i dlaczego?
    hunter999
    Level 18  
    Może OVERMAX Dual Drive? Jest w miarę wydajny jak na te pieniądze czyli 450zł, ma jedno rdzeniowy procesor 1,2GHz ale za to ma w sobie ponoć odbiornik TV, w zestawie jest standardowa antena która jest nic nie warta więc trzeba by było dokupić normalną antenę. GPS ponoć nie zawsze działa(trzeba zaktualizować odrazu androida i nie ma problemów). A z grami to nie wiem jak jest bo to nowy tablet i jeszcze nie ma testów.
    micro-jr
    Level 11  
    poczekaj trochę i kup nexus 7 32GB z 3g :)
    teraz jest w sklepach za 1400 pln

bez 3g są za około 1150 pln
    16GB (bez 3g) za 900 pln w sklepach

Oczywiście wcześniej przejdź się gdzieś i "pomacaj", żeby nie kupować na podstawie opinii w sieci :)
    link:
    Test tego tabletu
    zajko9
    Level 11  
    "hunter999" ten tablet jest wolniejszy od mojego telefonu, koleżanka z uczelni kupiła w dniach premiery za 500zł, a obecnie mam Samsung Galaxy Ace 2.

A ten nexus 7 16gb kosztuje 850zł jak jest w nim z wydajnością ? Bo ma 4 rdzeniowy procesor z tego co czytałem. Będzie on przyszłościowy? Za rok albo 2 nie trzeba będzie kupować nowego tabletu i sprzedawać nexusa ?
    micro-jr
    Level 11  
    zajko9 wrote:

A ten nexus 7 16gb kosztuje 850zł jak jest w nim z wydajnością ? Bo ma 4 rdzeniowy procesor z tego co czytałem. Będzie on przyszłościowy? Za rok albo 2 nie trzeba będzie kupować nowego tabletu i sprzedawać nexusa ?

Dla mnie po 2 latach to będzie masakra z baterią i szczerze mówiąc nie wiem, czy da się wymienić w domowych warunkach. Chodzi biegle, zwłaszcza nówki z Androidem 4.2.1 , bo te z 4.2 chodzą podobno słabiej (ale i tak nie ma z czym porównać) z powodów błędów samym systemie.

Nexusy - czyli wyrób Asusa ale marka google, mają mieć długie wsparcie i jak najlepsze parametry, aby użytkownik mógł docenić technologię google <- wnioskuję z tego, że są to najlepsze tablety dostępne dziś, trudno przewidzieć rozwój rynku za 2 lata, zwłaszcza, że jaskółki ćwierkają o OLED na dużą skalę - co ma wydłużyć czas pracy na baterii, a to najbardziej boli jeśli chodzi o mobilność sprzętu.
    zajko9
    Level 11  
    A coś może innego niż negus będzie w tej cenie o podobnej wydajności?
    Ten nexus 7 z 3g i bez 3g ma gorilla glass?
    micro-jr
    Level 11  
    zajko9 wrote:
    A coś może innego niż negus będzie w tej cenie o podobnej wydajności?
    Ten nexus 7 z 3g i bez 3g ma gorilla glass?

gorilla glass <- to nazwa "technologii" samsunga, w asusie będzie się to nazywało jakoś inaczej.

nawet inne asusy, o porównywalnej mocy są droższe np transformery...
    z chińczykami (nawet named in Poland) to nigdy nie wiesz co trafiłeś.
    Glocovery ostatnio gdzieś były chwalone.

P.S. żeby było jasne, nie mam Nexusa, ale interesowałem się nim, bo jest na mojej liście życzeń, wychodzę z założenia:
    - Nie chcę noname, bo nikt nie da mi gwarancji, że nie padnie po 6 miesiacach, albo, że bateria po 3 mies. wytrzyma dzień używania
    - chciałbym w pełni wolne urządzenie stąd modem 3g (najlepiej karta Aero 2) - spędzam dużo czasu poza wifi.

dlatego śledzę nexusy. recenzji jest mało. bo w polsce 32GB z 3g są dostępne od wczoraj. "Macałem" 16GB w sklepie ~dla idiotów i ogólnie wygląda b. porządnie.
    zajko9
    Level 11  
    Czyli ten Nexus jest najwydajniejszy ze wszystkich tabletów do 1000zł?
    Jeśli tak to będę zastanawiał się nad 16gb lub 32gb +3g
    wojtek0018
    Level 15  
    Bierz nexusa w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz a masz jeszcze wspracie systemowe od cyanogenmodu i google!! Tablety tak jak smartfony po dwóch latach są do wymiany lecz nie wiem jak z 4-rzedniowymi z nimi będzie lepiej bo w końcu 4 rdzenie prawie jak komputer ;p
    Na chwile obecną wszystkie gry/aplikacje działają na Nexusie 7 - w końcu jeden z najnowszych tabletów ;p
    zajko9
    Level 11  
    A czym różni się wersja 16gb a 32gb+3g tylko tym że ta druga wersja ma więcej pamięci i 3g(czyli można włożyć sim)? Czy czymś jeszcze?
    zajko9
    Level 11  
    A jeszcze mam pytanie jak jest z GPS'em w tym tablecie dobrze działa?