Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę zastosować? PC(internet GSM) AP i katra wifi > Konsole do gier

05 Gru 2012 11:38 1167 3
  • Poziom 20  
    Postaram się opisać zagadnienie:

Mam stacjonarny PC (winxp32) na którym mam tymczasowo Internet USB Orange.
    Chciałbym ten internet udostępnić za pomocą udostępniania połączenia sieciowego z tego komputera bezprzewodowo jednocześnie dla konsol PS3 i XBOX360.
    Czyli komputer będzie pełnił funkcje takiego bezprzewodowego routera dla konsol.

Rozumiem że potrzebuję do tego trybu AP (przez usb, rj45, kartaPCi??). (Dla konsol nie da się zastosować tak jak PC<->PC trybu bezprzewodowego Ad-hoc, z tego co wiem nie będzie możliwości udostępnienia neta na takim połączeniu)

Problem w tym że w przyszłości będę mieć internet Adsl dla którego przewiduję dodatkowy zakup bezprzewodowego routera-Adsl i zbudowanie sieci wifi dla PC,PS2 i XBOX360.

Dlatego potrzebuję od razu taki AP który będzie wtedy można prze-konfigurować i użyć w PC jako kartę wifi dla połączenia z routerem.

Jakie urządzenie mam szukać, jakie tryby pracy powinno posiadać aby spełniło takie podwójne zastosowanie? Zaznaczę że chodzi o oszczędność funduszy, aby wyszło taniej niż zakup AP a później zakup w to miejsce karty wifi:) Odległości pomiędzy urządzeniami są niewielkie, max 10m przez ścianę. Wszystko w obrębie mieszkania.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Możesz kupić już teraz router ADSL i używać go jako AP dla konsol, a potem podepniesz pod Neostradę - o ile w komputerze masz sprawną kartę sieciową przewodową, co raczej jest standardem.
    Potem dokupisz sobie zwyczajnie kartę WiFi lub nawet podjedziesz kabelkiem jeśli jest to możliwe.
  • Poziom 20  
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy dobrze zrozumiałem? (standardowo Routery Adsl nie posiadają wejścia Wan Rj45)
    Czyli mam podłączyć kompa kablem z Eth na port Switch (1-4) w routerze, konsole ustawić po wifi z routerem. Router standardowo w trybie AP.
    I udostępniając połączenie USB-Orange na kompie będę mieć w ten sposób internet na konsolach??
    Adresy IP, brama dla PC i konsol maja być przypisywane przez router czy na sztywno?
  • Poziom 20  
    Witam ponownie, miałem okazje próbnie na pożyczonym routerze NetiaSpot i PC z winXP sprawdzić czy takie połączenie da mi internet na konsolach.

Jeśli chodzi o XBOX360 wszystko śmiga bez problemu, natomiast PS3 ma taki problem ze czasem utraci połączenie z internetem (pomaga restart lub wykonanie testu połączenia sieci w konsoli). Stawiam że problem w tym dziwnym routerze, bo jak przeniosłem konsole i połączyłem kabel bezpośrednio sieciówka PC <> sieciówka PS3 (konfiguracja adresów identyczna jak poniżej) to nie ma tego problemu. Możliwe że brak (nie znalazłem) możliwości wyłączenia/zmian DHCP dla Lan w tym routerze.

Może komuś przyda się przykładowa konfiguracja z tym routerem i PC winXP:

- warunkiem jest mieć internet OrangeFree na PC (najprawdopodobniej internety komórkowe z innych sieci też zadziałają)
    - Router NetiaSpot ma sztywny adres 192.168.1.254 / 255.255.255.0
    - najpierw logowanie do routera by ustawić sieć bezprzewodową
    - zrobić udostępnienie na PC połączenia OrangeFree ze wskazaniem na właściwe połączenie sieciowe (przypisane właściwej karcie sieciowej w PC)
    - dla tej karty sieciowej w PC ustawić statyczne 192.168.1.1 / 255.255.255.0
    - połączyć tę kartę sieciową w PC <-> na port switch routera
    - przykładowa konfiguracja konsol:
    PS3
    192.168.1.10
    255.255.255.0
    192.168.1.1
    adresy DNS przepisać z połączenia OrangeFree (do sprawdzenia na PC w Start>Uruchom>cmd[enter]>ipconfig /all)

XBOX360
    192.168.1.20
    255.255.255.0
    192.168.1.1
    adresy DNS przepisać z połączenia OrangeFree (do sprawdzenia na PC w Start>Uruchom>cmd[enter]>ipconfig /all)

BTW
    Na tak ustawionym udostępnianiu połączenia i konfiguracji IP nie można się połączyć z tej karty w PC ze stroną konfiguracji w routerze. Trzeba wrócić na automatyczne pobieranie adresu.

Jeśli nic z metodologii nie wymaga poprawy, to temat do zamknięcia.