Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3925 i E2000:dostęp do internetu i ukrycie siec lokalnej.

skyy3 05 Gru 2012 12:39 2490 0
    skyy3
    Poziom 2  
    Witam wszystkich Forumowiczów.

Pytanie dotyczy połączenia dwóch router-ów ale nie w celu rozszeżnia własnej sieci domowej ,a ukrycia komputerów
    (za drugim routerem) które korzystają z internetu przed operatorem
    (czyli dostarczyciela internetu,w moim wypadku UPC-za 3 dodatkowe komp.ustalili opłatę dodatkową.Nawet jak znajomi skorzystają z mojego WiFi jednorazowo podczas odwiedzin,zostali doliczenie do rachunku.
    Nie wiem czy operator sprawdza to po Mac adresie czy poprostu po ilosci urzadzen-bez znaczenia - rachunek opiewał na 14 dodatkowych urządzen któr połaczyły sie przez WiFi na właśnie nowo dostarczonym przez UPC modemie kablowym).

Opis urządzeń w sieci :
    - Cisco modem kablowy/router - EPC3925-4041365-K9 EuroDOCSIS 3.0 Voice Gateway (s/n-245162771) narazie w ustawieniach default.

- Cisco Linksys E2000 (CVR01KC03803)

Linksys połaczony był wcześnie z zwykłym modemem kablowym(bez routera i WiFi) i na nim ustawiona była sieć domowa pracująca bez zarzutu - urządzenia :
    dwa kompy ,
    NAS,
    odtwarzacz Blu-ray
    drukarka sieciowa.
    Komunikacja,przeyłanie danych działały w każdą strone. Do NAS-a (przez domene)mogłem sie zalogować z dowolnego miejsca na świecie.

I pytanie : czy jest wogóle mozliwe połaczeni,konfiguracja tych dwóch urządzeń:modemu kabl. i routera
    aby - wszystkie połaczone urządzenia miały dostęp do internetu
    - zachować (na drugim routerze) istniejącą sieć(Linksys E2000) , której nie bedzie "widział "opeator(UPC)
    i nie obciązy dodatkowo rachunku.

Bardzo przepraszam za ewentualne błedy w nazwach ,ale nie jestem asem e tej dziedzinie.
    Jeśli trzeba podać jeszcze jakieś opisy konfiguracji -napiszcie -wyslę na forum.
    Czekam na Wasze posty i odpowiedzi
    Z góry serdecznie dziękuje i Pozdrawiam .
    skyy3