Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kondensator 10000uf 4 nóżki

silut 05 Dec 2012 16:56 2238 7
    silut
    Level 16  
    Witam zabrałem się do wymiany kondensatorów w końcówkach mocy i filtrujących 10000uF z ciekawości przed zakupem odlutowałem kondensatory największe które mają 4 nóżki , czyli +/- i 2 dodatkowe do masy żeby było stabilniej ??? Jak podłączyć nowy z 2 wyjściami. Pozdrawiam
    mscgs24
    Level 21  
    Często są stosowane oznaczenia A, B, C, D gdzie:
    A - pusty pin (pomocniczy w montażu)
    B - napięcie (+)
    C - pusty pin (pomocniczy w montażu)
    D - masa (-)(D może nie być oznaczone!)
    Kondensator 10000uf 4 nóżki
    Na fotce masz rozmieszczenie pinów na kondensatorze (w kółeczku)
    silut
    Level 16  
    ja mam oznaczony minus czyli na przeciwko + tylko teraz mam problem bo kondensatory maja strasznie szeroko nóżki 24mm a nowe 10mm... chyba trzeba będzie wiercić w połączeniu masowym wszystkich kondenstaorów...
    gilus1
    Level 28  
    Możesz przegiąć nóżki aby dopasować ich rozstaw (o ile ich długość pozwala na to). Jeśli nie, a masz szerokie ścieżki to wierć nowe otwory śmiało.
    silut
    Level 16  
    Ok. Problem rozwiązany. Widać na zdjęciu wiele otworów pod kondensatorem. Jeden z rozstawów pasuje do nowego kondensatora tzn.10mm.
    silut
    Level 16  
    Kupiłem 4 kondensatory przez pośrednika w Krakowie. Dziś mi je dostarczył i jeden kondensator ma pękniętą folię na której są jego dane około 3cm po obwodzie. Czy to przeszkadza w jego użytkowaniu ?? Pozdrawiam
    gilus1
    Level 28  
    Folia jest głównie informacją dla użytkownika. Jeśli kondensator nie jest odkształcony i warstwa pod folią nie jest uszkodzona to kondensator jest w pełni sprawny.
    silut
    Level 16  
    Kondensatory zakupiono w Krakowie o większej pojemności grają juz rok.