Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Midland Alan 48 Excel Multi - Ciągły szum , brak odbioru i nadawania

skiera166 05 Gru 2012 18:02 2787 4
  • #1 05 Gru 2012 18:02
    skiera166
    Poziom 7  

Witam.

Posiadam radio jak w temacie, radio dostałem od kolegi uszkodzone. Inny mój kolega ma pojęcia trochę i wymienił końcówkę bo była spalona i jeden tranzystor, bo poprzedni właściciel podłączył je odwrotnie i strzelił element w zasilaniu. Po podłączeniu radia w moim samochodzie słyszę w nim ciągły szum. Nic nie odbieram, ani nie mogę nadawać.
    Radio reaguje na naciśnięcie PTT, (słychać puknięcie w głośniku i wychylenie się wskazówki na mierniku). Dodam, że na wyświetlaczu mam ciągle kanał 19, po przełączeniu jest to samo, nic tylko ciągły szum i żadnego głosu "mobilka". Myślę sobie pewnie antena, podłączyłem zatem inne radio (Sunker) pod tą antenę i działa słyszę i nadaję. Na wyświetlaczu Alana, jest napisane: PL. Patrząc na google, szukając tematu usterki, znalazłem zdjęcia gdzie podświetlenie jest pomarańczowe, u mnie czerwone. Czy tak ma być? Podobno ma dwa podświetlenia.
    Za pomoc w rozwiązaniu problemu na terenie Krakowa stawiam duże piwo :)

0 4
  • #2 06 Gru 2012 06:24
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Bez obrazy ale na stan Twojej wiedzy i umiejętności radiotechnicznej to oddaj radio do serwisu.

Po odwrotnym podłączeniu najprawdopodobniej "poleciały" stabilizatory wewnętrzne w radiu.

Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Gru 2012 19:06
    skiera166
    Poziom 7  

Miernik mam, posiadam schemat, jeżeli chodzi o podzespoły elektroniczne wiem jak wyglądają na schemacie i mogę je odnaleźć zajęcia z mechatroniki i elektrotechniki na poziomie podstawowym miałem ... Jeżeli każdy by tak podchodził jak kolega do pomocy drugiej osobie nie trzeba by zakładać tego forum...

0
  • #4 09 Gru 2012 12:06
    PLEXI
    Poziom 24  

Kolego napisz numery montażowe elementów, które twój bardziej zaawansowany kolega wymienił, czyli np. Q..., IC..., D..., R..., C... .

Na jakie elementy wymienił te uszkodzone?

Coś będziemy radzić.

Uprzedzam, że będzie ciężko przy twoim poziomie wiedzy z urządzeń TRX.

0
  • #5 06 Sie 2014 13:13
    skiera166
    Poziom 7  

rozwiązałem problem, urwany przewód.

0