Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DIY] Budowa urządzenia "ala" tablet z podzespołów komputerowy

05 Gru 2012 18:27 2679 5
  • Poziom 2  
    Witam.

Postanowilem zrobic tablet z czesci PC.
    Mam ekran lcd ze starego laptopa (Dell CPx j650GT) i mam problem bo chcialem uzyc jakiejs plyty glownej micro ATX ze zintegrowana grafika i socketem 1155 i czy bylaby mozliwosc podlaczenia go do tej plyty ? monitor podlacza sie taka tasma.
    2. problem to czy da sie w jakis sposob podlaczyc to tej plyty glownej baterie od laptopa ? Mysle, ze przylutowanie bateri do sekcji zasilania na pajaka nie jest dobrym pomyslem :D

Wiem, ze w poscie widac, ze nie znam sie na tym ale interesuje sie elektronika od jakiegos czasu i postawilem sobie takie oto wyzwanie :)
  • Poziom 14  
    płyta ATX a czym będziesz zasilał pierwsze to porównaj sobie płyty z laptopa Netboka, Tabletu. Jakie są różnice pierwsza to zasilanie i drugie pytanie dlaczego do ATX mamy zasilacz np. 300W i więcej niż w pozostałych. Gdyby było to tak proste to zaczęto by produkować płyty standard w paru odmianach.
    Pierwsze to zasilanie CPU. Procesory do PC-ta stacjonarnego mają moc powyżej 40W w zasadzie zaczyna się od 45W w górę. Gdy tymczasem procesor do tych drugich ma moc do 35W. To samo z pozostałymi mikro układami scalonymi.
    A same sterowanie wyświetlaczem.
    Oczywiście jak się chce to wszystko można tylko że będziesz musiał dołożyć więcej pracy i kasy.
    O na odwrót mieć pytę główną z laptopa wraz z wszystkim, nagrywarką, dyskiem twardym itp. . I spróbować zamontować do wszystko w obudowie ATX lub mikro ATX i dostosować wejście/wyjście do monitora LC. Zwiększyć chłodzenie, podkręcić procka pamięć RAM i jeszcze parę innych rzeczy zrobić.
    Nie odradzam to sztuka dla sztuki.
  • Poziom 2  
    Nie mam teraz laptopa do rozkrecenia oprocz tego starego della. myslalem nad uzyciem plyty z laptopa/netbooka ale sa one w podobnej cenie jak micro ATX a maja wieksze wymiary i budowa poprostu nie pasuja do tego monitora (15''). Ale chyba bedzie konieczne znalezienie laptopa bo chcialem to zmiescic w jak najmniejszej obudowie gdzie wsadzanie zasilacza ATX byloby by nieoplacalne (wkoncu ma to byc "tablet"). Jesli chodzi o sterowanie to myslalem nad czyms takim
    http://allegro.pl/panel-dotykowy-nakladka-15-h3150a-kontroler-i2843586847.html

A da sie zasilac plyte bez typowego zasilacza ? tzn. do zasilania uzyc kabla od laptopa i sklecic cos co bedzie ladowalo baterie i podawalo prad do plyty ?

Chce zrobic "cos" co bedzie przypominalo tablet mam ekran 15''. Oczywiscie nie mowie tutaj o grubosci 2 cm i wadze 500g ale zeby dalo sie to trzymac w rekach.
  • Poziom 14  
    Płyta nie musi być od Notebooka, Netbooka lecz nie od PC stacjonarnego.
    Co do reszty to wiadomo musisz zrobić tak jak w tablecie.
  • Poziom 2  
    Wlasnie najtrudniej bedzie znalezc plyte glowna...
    Szukalem jeszcze schematu do czegos co mogloby ladowac baterie z zasilacza do laptopa a jednoczesnie wysylac prad do plyty glownej ale bezskutecznie.
  • Poziom 14  
    Bo tak jest w oryginale zasilacz zasila laptopa jednocześnie ładuje akumulator kwestia polega tylko na tym czy w momencie naładowania akumulatora zasilanie z sieci zostaje odcięte i dalej laptop czerpie energię z akumulatora. Lub czy on line gdzie zasilacz ładuje akumulator a z akumulatora jest zasilany laptop.
    Ale szukaj a znajdziesz, w hobby nie jest to fajne co masz podane na stole lecz to co sam emu szukasz i znajdujesz.