Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera pogłosowa do mixera -

tygrys03 05 Gru 2012 18:58 906 2
  • #1 05 Gru 2012 18:58
    tygrys03
    Poziom 8  

Witam. Posiadam mixer Bahringer x 1622 usb. Kupiłem do niego kamerę pogłosową BEHRINGER FEX 800. Otóż mixer ten ma wbudowane efekty. Tu się rozpoczyna moje pytanie. Jak podłączyć kamerę, aby było słychać jednocześnie efekty z niej oraz mixera?? Są jakieś pokrętła Fx oraz Aux ale za bardzo nie wiem o co w tym chodzi. Z góry dzięki za odpowiedź:)

0 2
  • #2 05 Gru 2012 19:46
    yogi009
    Poziom 42  

Po pierwsze Behriger, po drugie nie rozumiem po co duplikujesz efekt, który masz w mikserku. Chyba, że chcesz wybiórczo dołożyć zewnętrzny efekt pogłosowy na efekt ustalony na konsoli mikserskiej, wtedy ma to sens. Dobre miksery mają wyprowadzenie na pętlę efektów na każdym kanale. W tanich konstrukcjach można spróbować dołożyć zewnętrzny efekt szeregowo na wejściu kanału, ale efekt może zależeć od siły sygnału - generalnie im większy sygnał wejściowy, tym łatwiej ingerować w sygnał podawany do wejścia kanału.

0
  • Pomocny post
    #3 06 Gru 2012 14:51
    adambyw
    Moderator Akustyka

Jak nie używasz AUX1, to przełącz go na tryb POST (żeby był na kanale wyciśnięty przycisk z podpisem PRE), i do efektu wejdź z wyjścia AUX Send 1. Powróć z wyjścia efektu do miksera na wejścia AUX RETURN 1
    Jak używasz AUX 1 na np odsłuchy, to podłącz do AUX SEND 2, i wróć jak wyżej. W tej opcji nie będziesz mógł rozdzielić poziomów efektu na danym kanale.

yogi009 napisał:
    Po pierwsze Behriger, po drugie nie rozumiem po co duplikujesz efekt, który masz w mikserku.

A choćby po to żeby jednocześnie używać pogłosu i delay. Z tym że delay tylko na wybranych instrumentach. Gram z zespołem taki kawałek gdzie tap delay idzie tylko na perkusję i wokal, i na większość instrumentów idzie pogłos.

0