Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

omega b - Dziwny problem z rozruchem silnika

sawi654 05 Gru 2012 19:44 1902 7
  • #1 05 Gru 2012 19:44
    sawi654
    Poziom 7  

Witam, mam problem ze swoją omegą, pewnego wieczora zapaliła się lampka check engine, wyłączyłem silnik włączyłem i ok, następnego dnia padł akumulator więc kupiłem drugi , przy próbie odpalenia rozrusznik kręci i nic się nie dzieje, odczytałem błędy i wyszło na czujnik wału korbowego błąd 0335, jednak nie odpuściłem i w akcie desperacji odłączyłem aku, powyjmowałem i powkładałem bezpieczniki i nic, później poruszałem wiązką przewodów i silnik zapalił i było ok 4 dni , później podczas jazdy silnik przygasł ale nie zgasł i zapaliła się kontrolka silnika, stanąłem blokada obrotów do 4500 rpm, czyli wskazująca na czujnik wałka rozrządu, po zgaszeniu silnik nie odpalił więc znowu poruszałem wiązką przewodów i wszystko wróciło do normy, więc ja się pytam o co chodzi? mam sprawdzić wszystkie przewody? czy któreś konkretne, dodam że mierzyłem rezystancję czujnika wału korbowego i pomiędzy 1 a 2 pinem było 1600 omów a pomiędzy 2-3 0 omów. Mam nadzieję że ktoś mi podpowie co mogę zrobić ;/

0 7
  • #2 05 Gru 2012 19:46
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Patrz jak wskazujemy palcem przez monitor które przewody masz sprawdzić, żartujesz sobie?

0
  • #3 05 Gru 2012 20:13
    sawi654
    Poziom 7  

nie o to mi chodzi po pierwsze chcę uzyskać info na temat tego czy ktoś miał taką sytuację, co zrobił żeby to naprawić bo nie jara mnie wydawanie paru stów na czujnik na darmo a z tymi kablami to może ktośi na prawdę miał taką samą sytuację z takim samym silnikiem i będzie wiedział które kable sprawdzić, więc ta złośliwość jest niepotrzebna

0
  • #4 05 Gru 2012 20:15
    Przemo9826

Ty się boisz naprawiać widzę, znalazłeś co nie gra, więc sprawdzaj te przewody po nitce do kłębka, tak się robi.

0
  • #5 05 Gru 2012 20:52
    sawi654
    Poziom 7  

naprawiać się nie boję, po prostu myślałem że ktoś mi chociaż powie czy takie objawy wskazują jednoznacznie na uszkodzenie jakiegoś kabelka czy mam szykować hajs na cały czujnik ( który w sumie nie wiem bo przecież błąd wskazuje na jedno a objawy na drugie^^)

0
  • #6 05 Gru 2012 21:53
    Przemo9826

sawi654 napisał:
    błąd wskazuje na jedno a objawy na drugie^^)

No to łopatologicznie...

Odczytasz błędy w wężu ogrodowym, będzie błąd "brak wody w pistolecie na końcu węża", wymienisz pistolet? Czy najpierw sprawdzisz czy nie ma dziury w wężu?

Sprawdź wiązkę, to Cię nic kosztować nie będzie, czujnik zawsze zdążysz wymienić.

0
  • #7 03 Mar 2013 08:32
    f.u.speed-car
    Poziom 10  

Witam.Jesli to jest silnik 2l 16v to na 100% czujnik tam izolacja odpada na kablu.

1
  • #8 03 Mar 2013 08:50
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Ale Ty jesteś uparty z tą pomocą. Przykładowo u Ciebie mogła oblecieć z ciała izolacja przewodu tego czujnika (post wyżej - nagminna usterka), a u mnie zgnić przewód plusowy przy komputerze dla tego czujnika.
    I co ? Skutek ten sam a przyczyna inna.
    Nie bój się, szukaj i znajdziesz.

0