Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF64A632 - myje i myje i konca nie ma

05 Gru 2012 20:42 4002 8
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam zmywarkę Siemens SF64A632 od ok. 8 lat. Rok temu z naszych podejrzen wynikło, że siadła pompa myjąca. Oczyściliśmy wszelkie filtry i dalej to samo. W końcu mąż ją wysunął i poruszył pompe. Od tamtej pory działała bez zarzutu. Do wczoraj. Teraz na każdym programie myje i myje i końca nie ma. Nawet płukać nie przestaje. W tej chwili pierze na 35 minutowym programie juz od 4 godzin. Co się dzieje? Prosze o pomoc.
  • Poziom 29  
    Witam.
    Może uszkodzony silnik pompy lub zatrzymany wirnik przez pestkę, wykałaczkę,
    kawałek szkła. Lecz po tylu latach pracy silnik pompy spustu wody do wymiany.
  • Poziom 26  
    Jeszcze warto sprawdzić czy grzeje wodę.
  • Poziom 2  
    Zaobserwowałam ja trochę, bo coś się w niej zmieniło .Teraz na programie 60 stopni myje w nieskończoność. Na 50 st niby normalnie ale dłużej, na 35 st tez dłużej. Na każdym programie myje albo całkiem zimną wodą, albo letnią. Dziś bedziemy ja rozbierać i weźmiemy pod uwagę wasze rady.
  • Poziom 28  
    W tych modelach często pękały luty na przekaźniku grzałki. Sugerował bym sprawdzenie modułu. Poruszenie zmywarką mogło tymczasowo poprawić styk i tu może tkwić przyczyna.
  • Poziom 18  
    Trull napisał:
    W tych modelach często pękały luty na przekaźniku grzałki. Sugerował bym sprawdzenie modułu. Poruszenie zmywarką mogło tymczasowo poprawić styk i tu może tkwić przyczyna.

Raczej nie załącza grzania z powodu zbyt małej ilości wody (włącznik ciśnieniowy w grzałce) ale moduł też można sprawdzić :D
  • Poziom 2  
    Sprawdziliśmy mikroprzełącznik i jest ok. Termostat działa. Grzałka ok, ale guma od środka grzałki była zalana jakimś płynem . Nie wiemy co to. Zadne inne części nie były tym zalane. Na zewnętrznym plastiku też to było. Naszym zdaniem wszystkie części są sprawne. Przesyłam zdjęcie, może ktoś z Was się z tym spotkał.

Zmywarka Siemens SF64A632 - myje i myje i konca nie ma
  • Poziom 18  
    Po raz ostatni i jaśniej: Jeśli ten model urządzenia pobiera zbyt mało wody to nie załączy grzania lub będzie słabo grzać. Jak pisałem temat był już przerabiany: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2384980.html
    Nie sugeruj się objawami i zrób najpierw to co tam jest napisane.