Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Fiat siena 1.2 , czujnik temperatury cieczy ch這dz帷ej

rabbit2 05 Lut 2005 14:30 13834 6
  • #1 05 Lut 2005 14:30
    rabbit2
    Poziom 19  

Witam. Pytanie jest takie. Sprawa dotyczy samochodu Fiat Siena 1.2 8v. Z tego co wiem , to centralka elektroniczna 'komputer' do prawid這wej pracy potrzebuje kilku danych takich jak temperatura silnika , po這瞠nie przepustnicy , obroty silnika itd. Mnie chodzi tu o temperature silnika , a w豉軼iwie temperature p造nu ch這dniczego. Z jakiego czujnika pobierane s dane odnosnie temperatury silnika? Czy z tego samego czujnika , pod kt鏎y podpi皻y jest wska幡ik temp. na desce rozdzielczej , czy jest do tego osobny czujnik. U mnie wydaje si by uszkodzony czujnik temperatury ,poniewaz wskazuje maksymalnie 1/4 skali .W samochodzie za陰czy si wentylator ch這dnicy , a wska幡ik wskazywa 1/4 skali. Pytam o to dlatego , poniewa od jakiego czasu , gdy gwa速ownie wcisne peda gazu , przez chwile silnik zostaje jakby 'przyduszony' , mo瞠 to w豉snie jest przyczyna(uszkodzony czujnik), . Mia貫m kiedy identyczny problem , tyle ze z samochodem daewoo nexia . Tam te wska幡ik wskazywa ok 1/4 skali , i te silnik si tak zachowywa.
    Jeszcze jedno . W samochodzie mam intalacje gazow, czy podczas odpalania samochodu ( rzecz jasna , na benzynie) pobierane s jakie dane z czujnika temperatury umieszczonego w reduktorze gazowym instalacji LPG (ostatnio si rozlecia ten czujniczek) . Co mam pecha do tych czujnik闚. :sm15:
    Prosze o wyczerpuj帷 odpowiedz. Pozdrawiam

0 6
  • #2 05 Lut 2005 16:08
    zbigniewtronic
    Poziom 13  

Czujnik ktory wskazuje temp. umieszczony jest
    w okolicy termostatu
    A czujnik sygna逝 temp.do sterownika te
    powinen byc w okolicy termostatu.
    S to dwa rozne czujniki.

pozdrawiam

0
  • #4 05 Lut 2005 17:21
    39006
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #5 05 Lut 2005 20:21
    rabbit2
    Poziom 19  

Witam. , ...........na co wi璚 komu taki wska幡ik temperatury kt鏎y nic ciekawego nie wskazuje. Wskaz闚ka nigdy nie przekroczy豉 po這wy skali , a w instrukcji pisz 瞠 powinna wskazywa srodkow warto嗆 skali. Rycho T pisze ze:'Czujnik w temperaturze 60 stopni powinien mie rezystancj ok. 0 om闚 a przy temperaturze 0 stopni 10 om闚.' , czy oby napewno tak jest? W zale積o軼i od temperatury , czujnik zmienia rezystancje mi璠zy mas , a wyjsciem czujnika, i je郵i wyj軼ie czujnika pod陰czymy bezpo鈔ednio do masy to wska幡ik wychyli si na maksa. Jesli wi璚 zrobimy tak jak napisa貫m powy瞠j to tak jak by czujnik mia rezystancj ok 0 om闚 , a ty piszesz 瞠 tak rezystancje czujnik ma przy 60 stopniach , chyba 瞠 czego nie zrozumia貫m. Moim zdaniem rezystancje ok 0 om闚 ma ko這 90 stopni . Co do termostatu jak i przewod闚 masy , to musz sprawdzi przy okazji. Pozdrawiam

0
  • #6 05 Lut 2005 21:32
    39006
    U篡tkownik usun掖 konto