Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnoszenie łóżka na siłownikach elektrycznych

05 Gru 2012 21:41 9405 6
  • Poziom 12  
    Witam!

Wykombinowałem sobie łózko chowane do szafy, ze względu na małą ilość miejsca w mieszkaniu. Jak narazie podnoszę recznie gdyż nie mogę znaleźć prawidłowego punktu mocowania dla siłowników elektrycznych.

Mam zakupione http://www.elektrobim.pl/silowniki-elektryczne/87-produkty-silownik-fdi 2 siłowniki FDI + sterownik. Poniżej zamieszczam zdjęcia poglądowe jak to wygląda.

Prośba o wskazanie optymalnego miejsca instalacji tych siłowników.
    Wiem na pewno ze punkt mocowania siłownika nie może leżeć w osi obrotu mocowania łóżka gdyż wtedy opada bez problemu bez rozkladania lub skladania siłownika.
    Podnoszenie łóżka na siłownikach elektrycznych Podnoszenie łóżka na siłownikach elektrycznych Podnoszenie łóżka na siłownikach elektrycznych Podnoszenie łóżka na siłownikach elektrycznych
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Umieściłbym siłownik powyżej zawiasu, w takiej odległości aby jego skok był wystarczający dla zamknięcia i otwarcia o 90°.
  • Poziom 12  
    Jak widać na ostatnim zdjęciu była taka próba, ale jak się okazało łózko w momencie opadania nie opierało się na siłowniku tylko opadało na osi w dół.
  • Poziom 39  
    Zamocowanie siłownika do korpusu było zbyt blisko. Należało by go przesunąć lub ewentualnie wyjść z siłownikiem poza zarys łóżka. Wysokość zamocowania siłownika powinna być bliska odległości od zawiasu. Największy moment przy tej samej sile masz na większym ramieniu. U ciebie ramie (odległość osi zawiasu od osi obrotu siłownika) to około 4cm, zbyt mało moim zdaniem. Należy dążyć aby 3 przeguby tworzyły trójkąt równoramienny.
  • Poziom 12  
    Czyli tego co sie obawiałem za mało miejsca mam w szafie do przodu. Zastanawia mnie jeszcze takie rozwiazanie jak na załączonym obrazku z systemu betlift czy dało by się u mnie go zastosować.

Ciekawe jak tutaj realizowane jest podnoszenie http://www.youtube.com/watch?v=6ml6VGfvIeI

moze jest jakiś łatwiejszy sposób na podnoszenie łóżka oprócz oczywistej liny i wyciągarki?
  • Poziom 1  
    Witam!
    I w jaką sume to wszystko się obeszło? Nie lepiej sobie zamuwić gotowe zautomatyzowane? Widziałam takie od "Teco House".
  • Poziom 12  
    Gotowe zautomatyzowane jest bardzo drogie zwłaszcza, że leży materac 2x2.
    Zabudowa okazała się zbyt płytka i kąt podnośników niewystarczający. Wystarczyło zrobić troszkę głębszą szafę i nie było już problemu.