Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Wi-Fi: potrzebuję pomocy przy projekcie sieci i konfiguracji

05 Gru 2012 21:44 906 5
 • Poziom 2  
  Witam forumowiczów,
  Zostałem poproszony o założenie kamery IP, lecz będzie się ona znajdować w odległości nie pozwalającej na bezpośrednie połączenie z routerem. I moje pytanie brzmi: czy moja myśl przedstawiona na obrazku (t.j. kamera łączy się z AP, AP łączy się kablowo z drugim AP, drugi AP łączy się bezprzewodowo z routerem, a router podaje sygnał do urządzeń) ma szanse powodzenia? Jeśli tak czy skonfigurowanie jej będzie bardzo skomplikowane? A może macie jakieś inne propozycje na rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam!

  Kamera Wi-Fi: potrzebuję pomocy przy projekcie sieci i konfiguracji
 • OptexOptex
 • Specjalista Sieci, Internet
  Powinno być OK.
 • OptexOptex
 • Poziom 2  
  jimasek napisał:

  Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest kabel dla takich instalacji. Sprawdź jak wygląda zaszumienie (nagromadzenie innych sieci) w okolicy.


  Niestety zaszumienie będę mógł sprawdzić za około 2 tygodnie, lecz z moich obserwacji nie jest duże.

  Wydaje mi się, że lepszym sposobem będzie pociągnąć kabel od pierwszego AP bezpośrednio do routera, nie będzie wtedy tracony w takim stopniu sygnał. Co wy na to?
 • Poziom 2  
  Kamera będzie razem z access pointem w jednym pomieszczeniu w oddzielnym budynku, ale z zasięgiem problemu nie będzie (nie mogę bezpośrednio podłączyć do kamery kabla, ponieważ będzie przesuwana po pewnego rodzaju szynie). Kabel szedłby przez jeden budynek, potem podwieszony przeciągnięty do drugiego i poprowadzony w rynnie do pomieszczenia z routerem. W sumie kabel miałby nie więcej niż 45m.