Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk.

05 Gru 2012 22:16 5151 18
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z drukarką EPSON SX105 Series. Podczas wczorajszego drukowania , spadła z 50cm na ziemie i od tej pory drukuje z
    regularnymi przerwami,na kartce zamiast pełnego wydruku są tylko paski.
    Wszystko obrazki, tekst , czarnym tuszem , kolorowym - jednako. Jak to można naprawić , co mogło się uszkodzić ,stać?
    Bardzo proszę o pomoc , ponieważ drukarka jest mi aktualnie bardzo potrzebna.
  • Poziom 17  
    Wrzuć na forum skan wydruku. Będzie łatwiej myśleć
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Proszę o skan wydruku.

Proszę o opis pracy urządzenia. Czy podczas drukowania wydaje jakieś dziwne dżwięki, trzaski itp.
  • Poziom 8  
    Owszem wydaje różne dźwięki , szczęki , trzaski i inne. Nawet podczas skanowania co kilka sekund słychać ( oprócz dźwięku skanera ) taki hałas. Nigdy to się nie zdarzało , dopiero po ówczesnym wypadku. A tu proszę dzisiejszy skan ,wczorajszego wydruku : EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk.
  • Pomocny post
    "Nie męcz jej"...

Rozkręć skaner i ustaw na swoim miejscu mechanizm skanujący czyli prowadnicę z diodami. Wyskoczyła ze "swojego położenia" i nieprawidłowo pracuje. Nie przesuwaj skanera "ręcznie na siłę", tylko z wyczuciem.

Jak możesz to zrób również zdjęcie całego skanera.
  • Poziom 8  
    Ale jak już pisałem głównym powodem jest wydruk w paski . I to mi przeszkadza najbardziej. Skanerem owszem zajmę się tylko co w sprawie reszty?
  • Spec od drukarek
    Wygląda na problem z głowicą. Zrób test głowicy i wstaw skan.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Dodatkowo też sprawdź drogę karetki z tuszami.
    Wyłącz z kabla urządzenie gdy głowica jest na środku i następnie przesuń ręką całą karetkę po prowadnicy od prawej do lewej.
    Wyciągnij również tusz i przyłóż na chusteczkę chigieniczną - sprawdzisz w ten sposób czy wszystkie kolory są drożne.
    Opisz wnioski.
  • Poziom 8  
    To tak :
    -endriuf- zrobiłem test dyszy, było napisane ,że musi być jakaś tam kratka na stronie, no to po Bardzo szybkim wydrukowaniu była owszem, ale w dolnym kącie strony kawałeczek. Zrobiłem czyszczenie głowicy no i teraz wgl nie ma nic na kartce, wychodzi czysta ,biała nie mam po co nawet skanu robić.
    -gandalf- Zrobiłem to co mówiłeś i karetka przechodzi swobodnie przesuwałem ją w prawo i w lewo. Kolory sprawdziłem - są drożne. Nie zrobiłem tylko z tym skanerem .

Co to może być ? Jakiś ratunek ?
  • Pomocny post
    Jeśli karetka z tuszami prowadzi się prawidłowo po prowadnicy a tusze są dobre i urzadzenie nieprawidłowo drukuje, to masz problem z karetką lub płytą drukarki. Doszło do jej uszkodzenia podczas wstsząsu, ewentualnie wypiął sie jakiś kabel z płyty.
    Najpierw sprawdź czy wszystkie połączenia z płytą są prawidłowo dociśnięte.
  • Poziom 8  
    Połączeń z płytą nie jestem pewien ale ''chyba'' wszystko był podłączone .
    Zdjąłem obudowę z drukarki i zrobiłem kilka zdjęć :

tu wstawiam :

EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk. EPSON SX105 Series - Drukuje z przerwami , urywa tekst, ogólnie druk.
  • Poziom 8  
    Jakieś myśli jeszcze ? Czy nic nie poradzimy i do serwisu muszę oddać?
  • Spec od drukarek
    Spróbuj jeszcze z innym tuszami.
  • Poziom 8  
    To jest duża różnica? Tusze świeżo wymieniane więc nie wiem czemu akurat tam problem :/
  • Spec od drukarek
    Faktycznie czarny widzę oryginał. Czasami zamienniki są zapowietrzone i nie chce lecieć tusz.
  • Poziom 34  
    Wygląda to na zapowietrzenie głowicy, zastaw na parę godzin i wtedy spróbuj drukować.
  • Poziom 21  
    gromikov90 napisał:
    usze świeżo wymieniane więc nie wiem czemu akurat tam problem :/
    Ale wymieniane przed czy po upadku?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Tak jak Ci napisałem wcześniej. Wtyki wypnij i następnie wepnij! Mogły się przekrzywić.
  • Poziom 8  
    Witam!
    Przepraszam ,że tak późno pisze w tym temacie ale na wyjechałem na prawie miesiąc do Anglii do rodziny. Postanowiłem oddać drukarkę do naprawy jednak i okazało się ,że jednak głowica jest uszkodzona. Dzięki wielkie za pomoc myślę ,że temat do zamknięcia.