Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA ZG30C201 - uratujmy historię.

smietana 06 Gru 2012 03:50 2931 9
  • #1 06 Gru 2012 03:50
    smietana
    Poziom 7  

witam

znalazłem w rupieciach świetny rarytas 2 x Unitra ZG30C201, obydwie kolumny są w takim samym stanie. do wymiany niskotonowy oraz wysoki(prawdopodobnie) nie sprawdzałem bo membrana jest rozerwana.

Chciałbym żeby jeszcze pochodziły ale specjalnie nie wiem jak się za nie zabrać, lepiej wstawić oryginały (tylko jakie?) czy lepiej kupić jakieś chińskie (i byle grały). Proszę o poradę.

z góry dziękuję za pomoc

ps. chiałbym je delikatnie "wygrzać" do sylwestra 2013 :)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Gru 2012 10:32
    janprzybylonet.pl
    Poziom 7  

Najlepiej poszukać oryginałów ponieważ głośniki oryginalne będą lepiej dopasowane pod litraż kolumny strojenie itp. Czy mógłbyś podać moc nominalna i impedancje głosików które chcesz wymienić .

0
  • #3 06 Gru 2012 13:52
    smietana
    Poziom 7  

witam

z tabliczki: TONSIL zg30c201 30W 8ohm rok prod: 1979

chciałbym zachować w miarę możliwośći klasyczny wygląd i dzwięk, męska decyzja: żadnych MEGA BASS czy SUPER MEGA KRAFT !

jako że chcę zrobić to porządnie to chcę wymienić 4 niskotonowe 20cm chyba (8ohm), chociaż te 2 zamontowane ładnie brzdąkają i nie wiem czy ich nie zostawić
    NIE MAM POJĘCIA JAKIE BYŁY TAM FABRYCZNE MONTOWANE!
    Wrzucam foto zwrotnicy myślę ze jeszcze pociągnie trochę.
    Wzmacniam to chwilowo: WIEŻĄ PANASONIC SA-AK20 120W 6ohm

znalazłem na allegro głośniki tonsila 20/30 oraz 20/40 jak i 20/80 8ohm tylko które optymalnie wstawić?

UNITRA ZG30C201 - uratujmy historię. UNITRA ZG30C201 - uratujmy historię. UNITRA ZG30C201 - uratujmy historię.

Proszę o fachową pomoc i poradę jakie głośniki konkretnie kupić żeby było dobrze, poprostu.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 06 Gru 2012 15:24
    House System
    Poziom 18  

Witam, w tych kolumnach oryginalnie montowane były głośniki Tonsila GDN 20/30, więc ja na Twoim miejscu, jeśli chcesz pozostać przy klasycznym wyglądzie, pozostawić te jakie montowane, ponieważ jak wyżej napisano "Najlepiej poszukać oryginałów ponieważ głośniki oryginalne będą lepiej dopasowane pod litraż kolumny strojenie itp. ". Można niekiedy znaleść na portalu aukcyjnych zregenerowane te głośniki. A ty widocznie potrzebujesz jedynie parę (2 sztuki) tych głośników. O ile te bez membran są tymi co napisałem.

Myślę, żę głośniki wysokotonowe oczywiście są sprawne ?

Pozdrawiam.
    House System.

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz zauważyłem że kolega "janprzybylonet.pl" poleca najgorszą serię głośników firmy STX, widząc na czym zależy autorowi tego tematu. Jeśli ratować historię to należy stosować ORYGINALNE podzespoły do renowacji. Ja osobiście bym tych głośników jakie kolega poleca po raz 2 nie kupił.

0
  • #6 06 Gru 2012 16:09
    smietana
    Poziom 7  

House System, te głośniki które są zamontowane(foto) w kolumnach to chiński Alphard LW800 120W 8ohm, osobiście to uważam że grają "dobrze", ale kusi mnie żeby wymienić 4 szt.
    Gwizdki sprawne na 100%, świstają aż miło :)

Tak z ciekawości, jak bym chciał dokupić tylko 2szt brakujące to do tych Alphard LW800 120W 8ohm, przykładowo kupił bym identyczne lub podobne 120W 8ohm to podłączam je szeregowo czy równolegle, bo przyznam że na głośniki niskotonowe wychodzą z zwrotnicy tylko dwa kable + / - , zwrotnica udzwignie taki eksperyment. pytam się z ciekawości bo ceny oryginalnych tonsili trochę zwaliły mnie z nóg i powoli odpuszczam z "klasycznym wyglądem" a maniakem audio nie jestem i słuch mam jak zwykły Kowalski.
    pozdrawiam

(dj-MatyAS)

0
  • Pomocny post
    #7 06 Gru 2012 16:57
    House System
    Poziom 18  

Oczywiście chciałem dodać że te zamontowane na gumowych zawieszeniach to wyglądają jak głośniki które wymieniłeś. W poprzednim poście wkradł się błąd za który bardzo przepraszam. W tym zestawie w jednej kolumne pracuje głośnik GDN 20/30 wraz membrana bierna plus głośnik GDWK9/40. I z tego co widzę posiadasz tylko membrany bierne z zestawu. Więc potrzebujesz tylko głośniki GDN 20/30. A membrany bierne byś musiał zregenerować.

Jeszcze raz przepraszam za błąd.

0
  • #8 06 Gru 2012 18:38
    smietana
    Poziom 7  

House System a jakie gumy i membrany do tego kupić, GDN 20/30 bedą optymalne? No chyba że masz wiedzę jakie były fabrycznie.

co ty na to ?
    http://allegro.pl/.html

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    (dj-MatyAS)

0
  • #9 06 Gru 2012 20:37
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 06 Gru 2012 20:54
    House System
    Poziom 18  

Jeśli chodzi o membrany do tych membran biernych to najlepiej kupić u producenta, który posiada podzespoły zbliżone do oryginału czyli w UMIFON'ie. Napisz do nich o części do tych membran biernych. A po za tym potrzebujesz 2 głośników GDN 20/30. Poszukaj na portalu aukcyjnym powinny być na sprzedaż nawet używane. To co podałeś w linku to zestaw naprawczy dla głośników, które musisz kupić a nie do samych membran biernych. Membrana bierna składa się jedynie z kosza, membrany, kopułki oraz zawieszenia dolnego ( bez cewki oraz układu magnetycznego ).

0