Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 5150 - nie działa. Karetka była zablokowane przez service station.

05 Lut 2005 15:07 2283 5
  • Poziom 10  
    Dostałem do naprawy drukarkę kuzynki. HP 5150, ma może z 2 lata oryginalne tusze zrobione więc jest max kilkaset stron.
    Trafiła do mnie w dziwnym stanie. Karetka była zablokowana przez serwice station, które nie chciało wrócić, więc po prostu wsunąłem go w tył i karetka zaczęła się poruszać. Ale nadal objaw jest dziwny. Po włączeniu karetka jedzie do końca w lewo, do końca w prawo i znów w lewo i zatrzymuje się w tym monecie. Równocześnie próbuje jakby sprawdzić czy są kartki ale jej się to nie udaje gdyż nie podnosi wcale tacki, która unosi karti i podsuwa je pod rolkę. Sprawdziłem mechanizm podnoszenia ręcznie da się go uruchomić ale wygląda na to że nie uruchamia go drukarka/karetka.

Nie znam dokładnie tej drukarki i nie wiem czy co powinno dziać się w tym momencie ?

Co to za błąd ?

Pozdrawiam
    CODI

[kosmita]
  • Poziom 13  
    a atrament sie przypadkiem nie rozlal po drukarce??
  • Poziom 10  
    Nie zauwazyłem aby się rozlał. Pod czarnym kartridżem standardowo są resztki tuszu ale to przecież normalne. Wg mnie ewidentnie problem jest z Mechanizmem podnoszenia kartek do podajnika. Czy 5150 ma jakiś tryb diagnostyczny ?
    Przeglądam zembatki i napęd nie widać uszkodzeń, nie ma ułamanych elementów tak jak w serii 38xx.

Pozdrawiam
    CODI

• Poziom 43  
    posprawdzaj wszystkie czujniki czy by przypadkiem jakiś nie wypadł.
    wyczyśc dokładnie całą drukarke
  • Poziom 19  
    Witam
    Sprawdź mechanizm czyszczenia pojemników z tuszem, możliwe że jedno z kół zebatych poruszające tzw. "windą" ma połamane zęby.
    Pozdrawiam
    Woter
  • Poziom 24  
    Ja bym stawial na zasyfiale czujniki. Zdejmij obudowe i przeczysc wszystkie czujniki moze sie kurzu nawaliło i dlatego glupieje.