Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki LTD 440 - Brak mocy na jednym Cylindrze

06 Dec 2012 10:15 5172 11
  • Level 9  
    Witam
    Mam taki problem ze swoja kawka ltd 440 a mianowicie chodzi mi o to ze jak zapale ja to jakiś czas nie chodzi mi jeden gar (prawy) i mogę ściągnąć fajkę ze swiecy i motor chodzi tak samo jak przy zapaleniu. ALE po jakimś czasie ( jak sie lekko zagrzeje) już działa. Świeca dobra .

Mozę ktoś wie co może być tego przyczyną.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 29  
    A przewód WN dobry?
    A paliwo dostaje?
    Jak nie pracuje na tym cylindrze to zgaś i zobacz jak świeca wygląda. Czy nie mokra.
  • Level 9  
    Jak zapale go na jednym garze i zgasze i popatrze na ta świce co nie chodzi gar to jest czarna i sucha czyli paliwo nie dochodzi. Ale jak tpo możliwe ze po jakims czasie chodzi ????

Właśnie niby mam do wyregulowania gazniki i do wglądu zaworu.
    Wiecie moze jaki jest koszt takiej naprawy ???
  • Level 26  
    Po pierwsze motocykla nie należy odpalać i gasić po to żeby sobie posłuchać-to najwiekszy błąd nownicjuszy. Albo odpalasz i jedziesz, albo nie ruszaj. A po drugie od tego że go odpalisz i obejrzysz świece to motocykl sie nie naprawi. Dzwoń do jakiegoś serwisu w okolicy to się dowiesz jaki to koszt, ceny regionalnie czaami bardzo się różnią. Ja wziąłbym za zawory w granicach 100-150 zł, za gaźniki podobnie, plus części (uszczelka pod pokrywę, o-ringi w gaźnikach, może zaworki iglicowe). Zapewne świece też należałoby wymienić po wszystkim. W 4 stówkach powinno wszystko się zmieścić jeśli skończy się na czyszczeniu i regulacjach
  • User removed account  
  • Level 9  
    Oczywiście ze mam jakieś pojecie o tym bo mam parę swoich zabytków i jakoś trzeba sobie radzić :)

A kolego cyborg39 Motor musi być odpalany jak stoi dłuższy czas i jakoś trzeba sprawdzać co jest nie tak i chyba powinno się gasić motocykl aby wykręcić świece chyba ze ty palisz na jednym cylindrze a w drugim zmieniasz świcie.
  • Level 26  
    "A kolego cyborg39 Motor musi być odpalany jak stoi dłuższy czas"

To twoje zdanie, dzieki takim jak ty mechanicy motocyklowi maja zajecie;)
    Motocykla najzdrowiej jest nie ruszac przez zime, w sensie nie "przepalac" bo to bardziej szkodzi niz postoj zimowy. Przed zima odpowiednio przygotowac, zakonserwowac i odpalic na wiosne. No ale jesli wiesz lepiej to rob jak uwazasz..
  • Level 9  
    cyborg39 Jak dokładnie sprawdzic zawory mozesz mi podpowiedzieć ????