Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP 560 CN - licznik czyszczenia (błąd 46)

greszel 06 Gru 2012 10:31 7368 1
  • #1 06 Gru 2012 10:31
    greszel
    Poziom 1  

Dziękuję.

Chcę podziękować oldschool'owi, który w poście z dnia 21 maja 2010 01:50 wyjaśnił jak zerować modele DCP-350C, DCP-135 i DCP-110C. Okazało się, że dotyczy to także modelu DCP 560 CN. Nie mogłem drukować - był komunikat "czyszczenie niemożliwe 46". Po wymianie wkładu absorbera (włożyłem wkłady z kilku podpasek) zerowanie czyszczenia przebiegło pomyślnie. Przekazuję do wiadomości pozostałym użytkownikom, którzy posiadają model DCP 560 CN i mają taki problem "czyszczenie niemożliwe 46", instrukcję zerowania czyszczenia, którą zamieścił na forum oldschool.

1. Wyłączyć kabel zasilający
    2. Trzymając przycisk menu, podłączyć kabel zasilający
    3. Ukaże się nam tryb MAINTENANCE
    4. Wybieramy strzałkami góra-dół cyfrę 8 i zatwierdzamy przyciskiem OK
    5. Następnie wybieramy cyfrę 0 i OK
    6. Teraz naciskamy przycisk Mono 25 razy aż ukaże nam się komunikat PURGE: xxxxx
    7. Wybieramy strzałkami 2, potwierdzamy OK, 7 potwierdzamy OK, 8 potwierdzamy OK, 3 potwierdzamy OK.
    8. Powinno nam wyskoczyć PURGE: 00000
    9. Wyłączamy drukarkę z sieci i podłączamy ponownie
    10. W tym momencie mamy wyzerowany licznik czyszczenia i drukarka jest gotowa do druku.

Zerowanie licznika powinno działać również w modelu DCP-135 i DCP-110C.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

1 1
  • #2 14 Kwi 2014 20:49
    danzig1
    Poziom 1  

Ja również chcę podziękować za ten opis usunięcia usterki :) Napchałem ligniny do absorbera; myślę, że starczy na dłuższy czas. Instrukcja kasowania błędu - bezbłędna! Także na DCP-135C działa. Jestem ciekaw, ile by mnie za tą usługę policzyli w serwisie... Pozdrawiam!

1