Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini 2 - Nie ładuje przez USB w samochodzie.

michal__ 06 Gru 2012 11:57 4116 4
  • #1 06 Gru 2012 11:57
    michal__
    Poziom 16  

Witam!
    Problem w moim Samsungu Galaxy Mini 2 polega na tym, że po podłączeniu go przez kabel USB do zasilania w samochodzie - nie ładuje baterii. Podłączając go natomiast do portu USB w komputerze ładuje.
    W samochodzie zamontowana jest przejściówka z gniazda zapalniczki na USB, która na wyjściu daje 5V, 1000mA.
    Zakładam, że przejściówka jak i sam kabel USB są sprawne, ponieważ były podłączane na tym zestawie inne telefony i tam ładowanie odbywało się bez problemu. Telefon był też podłączany na innych kablach USB i innej przejściówce i nadal to samo - z kompa ładuje, w samochodzie nie :/ (a inne telefony bez problemu).

Czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją lub ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? A może to tylko kwestia ustawień (ale jakich?)?

PS. W necie doszukałem się kodu serwisowego USB *#7284# - tam chyba można włączyć lub wyłączyć debugowanie, ale nic kompletnie nie wiem czy to coś da.

1 4
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2012 11:59
    sm233
    Poziom 37  

Debugowanie nic nie da, problem tkwi w ładowarce w samochodzie. Trzeba zmienić na inną. Niektóre ładowarki Nokii nie chcą ładować Samsunga czy motoroli.

0
  • #3 06 Gru 2012 12:11
    michal__
    Poziom 16  

Testowałem 3 przejściówki (nie made in China tylko znanych firm elektronicznych) - żadna nic nie dała...
    Dodam, że po tel. do pewnego serwisu usłyszałem, że problem może być w pinach USB - ale jakby tak miało być to z kompa chyba też by się nie dało ładować... ?

0
  • #4 06 Gru 2012 12:13
    sm233
    Poziom 37  

Jeśli działa na ładowarce stacjonarnej to musi działać też na samochodowej chyba, że jej parametry nie są prawidłowe.

0
  • #5 06 Gru 2012 14:09
    michal__
    Poziom 16  

Zbieg okoliczności był taki, że wszystkie testowane przejściówki nie przepuszczały prądu. Samsung Galaxy Mini 2, jak i Nokie nie chciały współpracować z nimi. Dopiero jakaś chińszczyzna potrafiła ładować te telefony.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam! :)

0
  Szukaj w 5mln produktów