Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2007/2010 wysyłanie emaila.

winettou 06 Gru 2012 12:47 2703 15
  • #1 06 Gru 2012 12:47
    winettou
    Poziom 14  

Witam, chciałbym wysłać za pomocą emaila najlepiej w PDF fragment arkusza Excel. Problem pojawia się gdy tworzy się załącznik ponieważ do PDF dodają się wszystkie zakładki a nie tylko ta wybrana prze zemnie bądź zaznaczony fragment. Czy da się tak zrobić że adres odbiorcy będzie sam wyskakiwał w zależności od zakładki którą wybiorę za pomocą makra do wysłania?
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

0 15
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2012 14:44
    PRL
    Poziom 33  

Skorzystaj z Selection.PrintOut .

0
  • #3 07 Gru 2012 07:47
    winettou
    Poziom 14  

Chyba potrzebuję trochę więcej wskazówek poszperałem w sieci ale znajdowałem tylko informacje jak zrobić VBA do skryptów które pozwalają mi zapisać plik jako pdf i ręcznie muszę wysyłać. Myślałem że uda się zrobić coś w rodzaju Plik>Zapisz i wyślij>Jako PDF. Czy może źle szukałem?

0
  • #5 07 Gru 2012 08:25
    winettou
    Poziom 14  

Już coś bliżej ale będę go mógł używać za pośrednictwem przycisku stworzonego w moim exelu? Wole się upewnić zanim poproszę admina z firmy o zainstalowanie mi tego programu, pozdrawiam

0
  • #6 07 Gru 2012 08:27
    PRL
    Poziom 33  

PDFCreator działa od strony programu, jak drukarka, tylko, że zapisuje Twój zaznaczony obszar do pliku, czyli to co potrzebujesz...

1
  • #7 07 Gru 2012 08:36
    winettou
    Poziom 14  

Tak tylko zamarzyło mi się coś takiego że mam już zrobiony przycisk do drukowania arkusza na drukarce i teraz obok niego chciałbym zrobić przycisk do wysyłania tego samego arkusza za pomocą e-maila

0
  • #9 14 Gru 2012 08:26
    winettou
    Poziom 14  

problem rozwiązuje troszkę inaczej za pomocą skryptu VBA tworzę sobie PDF i jego będę wysyłał mailem. Pojawia się problem teraz z tym żeby skrypt zapisywał mi plik na pulpicie niezależnie od komputera na jakim działa.
    FileName = Create_PDF_Sheet_Level_Names("addtopdf", "C:\Users\xxxxxxxx\Desktop\Monitoring.pdf", True, True)
    Co powinienem wstawić w ścieżkę żeby skrypt zapisywał plik na każdym komputerze na którym go się odpali?

0
  • #10 14 Gru 2012 08:31
    PRL
    Poziom 33  

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #11 14 Gru 2012 08:50
    winettou
    Poziom 14  

czyli jak to będzie wyglądało w skrypcie?
    Sub RDB_Sheet_Level_Names_To_PDF()
    Dim FileName As String

'Call the function with the correct arguments
    FileName = Create_PDF_Sheet_Level_Names("addtopdf", "C:\Users\xxxxxx\Desktop\Monitoring.pdf", True, True)

'For a fixed file name and overwrite it each time you run the macro use
    'Create_PDF_Sheet_Level_Names("addtopdf", _
    ' "C:\Users\Ron\Test\YourPdfFile.pdf", True, True)

If FileName <> "" Then.....

Wybacz ale z VBA to są dopiero moje początki i uczyć się tego muszę od zera;/

0
  • #12 14 Gru 2012 08:57
    PRL
    Poziom 33  

0
  • #13 14 Gru 2012 09:01
    winettou
    Poziom 14  

Compie error,
    Variable not defined.
    Zaznacza mi "Pulpit="

0
  • Pomocny post
    #14 14 Gru 2012 09:04
    PRL
    Poziom 33  

Ja za Ciebie nie będę definiował zmiennych...

P.S. Mogłeś w swoim pytaniu zaznaczyć, że nie znasz całkowicie angielskiego i VBA. To by ułatwiło nam pracę i oszczędziło czas.

0
  • #15 14 Gru 2012 09:32
    winettou
    Poziom 14  

Napisałem ,że z VBA jestem zielony... dzięki za pomoc teraz działa.

Szkoda tylko, że nie działa na excelu 2002.

0
  • #16 17 Gru 2012 13:17
    winettou
    Poziom 14  

Kolejne pytanie do tego wątku, z powodu problemu z konfiguracja skryptu na excelu 2002 wpadłem na pomysł tworzenie pdf za pomocą wirtualnej drukarki. Mam zainstalowaną drukarkę o nazwie "doPDF" działa ładnie do momentu używania marka ponieważ makro nie wybiera drukarki z listy tylko drukuje na obecnie zaznaczonej w excelu.
    Zastanawiam się czy nie da się zrobić skryptu który wykonuje działania w kolejności:
    - zmienia drukarkę domyślna na "doPDF"
    - uruchamia makro które przechodzi do danej zakładki i drukuje mi do pdf
    - zmienia drukarkę znowu na standardowa

Znalazłem coś takiego ale nie wiem jak to wykorzystać Link

0