Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RS20BRHS nie działa chłodzenie

bartex126 06 Gru 2012 16:11 3090 2
  • #1 06 Gru 2012 16:11
    bartex126
    Poziom 2  

Witam was serdecznie. Mam następujący problem z lodówką Samsung RS20BRHS. Lodówka wydaje sygnał dźwiękowy "pikanie" 10 razy na minutę
    Lodówka raz nie chłodzi i światło się pali, a raz światło się nie pali i lodówka chłodzi, a kolejnym razem światło się nie pali i chłodzi. A logicznie myśląc i tak też było przed usterką jeśli otwiera się drzwi to światło się paliło i lodówka nie chłodziła ale jak się zamyka drzwi to wtedy zaczyna chłodzić i gaśnie światło. Ale jeśli powoli otwieram drzwi to w pewnym momencie światło gaśnie i lodówka zaczyna chłodzić, a jeśli ruszę to zapala się światło i nie chłodzi i jak również zamykam drzwi to w lodówce ciągle jest zapalone światło i lodówka nie chłodzi i zaczyna się "pikanie". Należ również dodać że zamrażarka chodzi normalnie. Jak można rozwiązać ten problem?

3 2
  • #2 27 Mar 2013 18:02
    zorro_pl
    Poziom 2  

Witam

Szukałem długo rozwiazania i znalazłem. To czujnik małych dzwiczek. Odkręciłek nakładkę na nawias na drzwiach odłączyłem (jest złączka) kabel czujnika (biało-niebieski) i zwarłem wtyczke od strony lodówki. Lodówka działa i nie piszczy. Zapala i gaśnie światło przy otwieraniu dużych drzwi a przy małych sięnie zapala ale po co :)

2
  • #3 27 Mar 2013 21:47
    bartex126
    Poziom 2  

A ja powiem szczerze ze był u mne serwisant i zrobił, dokładnie nie wiem co wiem ze mi tez sie nie zapala światła w barku! Serwisant zamontował magnes u góry i pOmoglo. Choc serwsiant dochodził do tego w sumie 2 dni. Skasował mnie w sumie 150 zł, a przychodzili tacy fuchermani co za przyjazd kasowali 20 zł i kazali mi kupić całe dżwi :D

0