Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Widlak LINDE E15 - Widlak LINDE H25D - błąd L-294

norbikk 06 Dec 2012 16:23 6135 14
    norbikk
    Level 15  
    Witam
    Co może być przyczyną pojawiania sie błedu L 294 i L 295 w wózku widłowym Linde 386 E15. Czy jest dostępna jakaś tablica błedów do Linde?
    norbikk
    Level 15  
    Dziękuje za odpowiedz.
    Podejrzewałem ze to problem z yojstikiem.
    Co może powodować te błędy?
    Jak to naprawić?
    whyki
    Level 21  
    Niestety mam bardzo ograniczony dostęp do tej dokumentacji, więc wiele Ci nie pomogę, ale zacząłbym od sprawdzenia okablowania, działania potencjometrów joysticka, sprawdzenia zasilania itp. W jakich okolicznościach pojawił się ten błąd? Czy robiliście wózkiem coś niezwykłego (np. praca w deszczu, na mrozie, coś, czego wcześniej nie robiliście)
    norbikk
    Level 15  
    Zaczęło to się dziać po spadku temperatury. Jak było Ciepło było OK
    Po 10 min pracy wszystko wraca do normy nie wywal już błedu.
    Na jesieni nastąpiło rozszczelnienie węża po naprawie uzupełniłem olej HL 68 w ilości 7 L
    Z tego co się zdążyłem dowiedzieć powinien być olej hd 46
    Więc może to jest przyczyna ze zawory się nie otwierają z tąd te za duże napięcia?
    Warto zmienić olej?
    norbikk
    Level 15  
    Pojawił się nowy bład
    L-255
    Prosze o pomoc w znalezieniu usterki
    mmiodas
    Level 11  
    Najczestrza przyczyna błędów związanych z joystickiem jest jego zużycie czasami pomaga ponowna kalibracja. Olej nie ma tu nic wspólnego. Co do bledu L255 ODPOWIEM JUTRO WIECZOREM SPRAWDZE DOKUMENTACJE I SIE ODEZWE POZDRAWIAM
    mmiodas
    Level 11  
    L255 Solenoid current tilting too low
    Bład ten moze byc powiazany z joystikami moze byc potrzebna ponowna kalibracja ustawien joystików i potencjometra masztu.
    fiko1234
    Level 2  
    Miałem ten sam problem. U mnie były 2 joysticki ,jeden od podnoszenia i pochyłu , a 2 od przesuwu bocznego. Zamieniłem wtyczki i po problemie. Działają na tym 2 joysticku. Nie wiem czy to coś pomoże ,ale rozbierz ten joystick i przeczyść potencjometry ,może coś pomoże.
    norbikk
    Level 15  
    Joysticki zamieniłem , podmieniłem na nowe i dalej to samo. Ma to na 100% związek z temperatura oleju. Jeżeli jest poniżej 0 stopni wózek na początku pracy wyrzuca błędy. Stwierdzam tak ,bo zamroziłem sam sterownik i błędu nie było. Jeżeli będę miał okazje spróbuje ponownej kalibracji.
    marsal
    Level 11  
    Witam
    Błąd będzie w przewodach lub w płycie sterującej.
    norbikk
    Level 15  
    Problem częściowo rozwiązał rzadszy olej jednak żaden serwis nie umiał problemu skutecznie rozwiązać.
    marsal
    Level 11  
    Olej powinien być 68. Błąd l255 - problem z cewkami rozdzielacza lub przewodami do nich. Błąd l294 - przewody lub płyta. Serwis podmieniał płytę? W jakiej miejscowości jest wózek? Jestem w stanie to naprawić.
    norbikk
    Level 15  
    Wózek jest w Sandomierzu. Problemem jest to że usterka występuje nie non stop, pojawia się przy temperaturze poniżej -5 .Przy wyższej temp nigdy nie wystąpił Błąd wywala 5-6 razy i przestaje dlatego ciężko zdiagnozować . Komputer był wyjęty i zamrożony do -25 stopni po czy podpięty do wózka w przy temperaturze 0 stopni i nie nastąpił błąd. Błąd wywala przy opuszczaniu szybkim i szybkim pochylaniu. Przy powolnym ( rozgrzewaniu oleju) nie wyskakuje. Wygląda to tak jak by był olej za gesty przy niskiej temp. a może trzeba skalibrować przy niskiej temp?
    marsal
    Level 11  
    Olej na 100% nie ma z tym nic wspólnego. Więcej PW.