Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CISCO WRV210-EU - połączenie routera z modemem telefonicznym

06 Gru 2012 16:57 2382 10
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim opisze krótko mój problem....korzystam z usługi Multimedia mam od nich modem
    CISCO WRV210-EU - połączenie routera z modemem telefonicznym
    mam tam tylko jedno wejście ETHERNET z którego teraz kabel idzie do mojego pc, w domu pojawiły się 2 nowe laptopy które chciałbym łączyć z siecią bezprzewodowo oraz jeszcze jeden komputer pc i teraz pytanie jak połączyć ten router
    http://www.proline.pl/?p=CISCO+WRV210-EU CISCO do tego modemu z Multimedi? do jedynego wejścia ETHERNET podłączyć router a do routera kolejny pc i bezprzewodowo laptopy? i jeszcze gdyby ktoś miał doświadczenia z tym routerem czy jest on dobry? głównie zależy mi na sieci bezprzewodowej aby nie było problemów z gubieniem zasięgu itp w odległości powiedzmy 15m na drodze maksymalnie 2 ściany
  • Poziom 43  
    Nie znam dokładnie tego modelu ale z pewnością mogę polecić Ci WR-740N. Bardzo dobrze się sprawuje w warunkach domowych i można do niego wgrać firmware alternatywne DD-WRT.
  • Poziom 7  
    dzięki za odpowiedź na pewno poczytam o modelu który podałeś a czy podłączenie tego dobrze opisałem? router do modemu telefonicznego jednym LANem i reszte pc juz do routera? i jeszcze ten router jest DSL rozumiem ze to jak najbardziej pasujące rozwiązanie? bo jeszcze gdzieś widziałem routery ADSL....przepraszam jestem zielony
  • Poziom 43  
    Tak ten router jak najbardziej się nadaje na Twoje potrzeby. Nie opiszę Ci jaki jest zasięg wifi ponieważ nie miałem z nim do czynienia. Może ktoś z kolegów się wypowie. Poczekajmy.
  • Poziom 7  
    jednak kupilem inny model routera http://www.proline.pl/?p=SIELINROU0064
    teraz jezeli chodzi o podlaczenie to dobrze napisalem w 1 poscie Ethernet z modemu telefonicznego do wejscia lan w routerze i wtedy pc do kolejnych wejsc lan w routerze? a wejscie wan zostaje puste?
  • Poziom 43  
    CHACA - dlaczego? Z tego, co ja widzę, to tam jest modem DOCSIS z bramką VOIP.
    Tak samo WRV210 też by zadziałał - kwestia wpięcia kabla do WANu i ewentualne sklonowanie MACa.
  • Poziom 43  
    Ok piterus masz racje. W poscie #4 odpisalem iz ten router nadaje sie, nie wiem czemu autor kupil inny model. A dlatego napisalem o DHCP poniewaz nie mialem stycznosci z tymi routerami i nie znam zasady ich konfiguracji. Honor zwracam :)
  • Poziom 7  
    w specyfikacji tego routera pisze voIP brak wiec raczej nie ma... zabijecie mnie ale ja dalej nie rozumiem kabel ethernet z modemu telefonicznego do wejscia wan w routerze? i do wejsc lan w routerze komputery pc?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jakiego modemu telefonicznego? Tam nie ma żadnego telefonicznego modemu - Internet masz z kablówki, tak?
    Kabel ze środkowego gniazda ma iść do gniazda WAN routera - ten pomiędzy okrągłym białym kablem, a tym telefonicznym(swoją drogą, dokąd on prowadzi?). Prawdopodobnie podłączony jest teraz do komputera, więc odłącz kabel z Internetem od komputera, podłącz go w port WAN, wyciągnij drugi kabel z zestawu, jedną końcówkę do komputera, a drugą w port LAN.
  • Poziom 7  
    Mówiac modem telefoniczny mialem na mysli wlasnie modem z multimedi... od niego ida 2 polaczenia pierwszy z góry kabel telefoniczny prowadzi do telefonu stacjonarnego a drugi tak jak mówisz do komputera. Teraz juz wszystko rozumiem przepraszam za zamieszanie i dziekuje wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam