Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 1515MF - Szary pasek na wydruku

06 Gru 2012 17:39 2727 12
  • Poziom 9  
    Witam Kolegów,

Dzisiaj zauważyłem, że moja drukarka zaczęła brudzić kartki w dziwny sposób. Ricoh Aficio 1515MF - Szary pasek na wydruku

Powstały siwy pasek ma około 15mm szerokości i jest położony na niezadrukowanej stronie kartki, czyli po przeciwnej stronie kartki niż wydruk .
    Strona kartki z wydrukiem jest idealna i nie zawiera żadnych pasków czy kropek.
    Co ciekawe ze drukując np. 3 strony na pierwszej pasek jest najbardziej widoczny, na drugiej prawie go nie widać a strona trzecia jest idealna.

W związku z tym mam ogromną prośbę do Kolegów dotyczącą zdiagnozowania przyczyny i wskazanie jakie mogą być koszty naprawy.
    Jeśli któryś z Kolegów ma namiary na dobry i w miare tani serwis w Szczecinie to proszę o info.
    Dodam ze toner jest oryginalny i nie był wymieniany wcześniej zanim zauważyłem taki stan rzeczy.
    Drukarka ma 132k wydrukowanych stron, ale prawdopodobnie coś było wymieniane wcześniej przy około 100k wydruków.

Pozdrawiam wszystkich.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Stosujesz prawdopodobnie nieoryginalny toner i stąd takie objawy. Bęben brudzi rolkę transferową a rolka kartkę.
  • Poziom 9  
    Janusz.P napisał:
    Stosujesz prawdopodobnie nieoryginalny toner i stąd takie objawy. Bęben brudzi rolkę transferową a rolka kartkę.

Sęk w tym,że na tym tonerze wydrukowałem około 3,5 tysiąca stron i dotychczas wszystko było OK.
    Poza tym toner był kupowany w sklepie z oryginalnymi akcesoriami do Ricoha. No chyba że i tam sprzedają jakieś barachło.

Jeśli jednak masz rację to czy jakoś można to sprawdzić i ewentualnie usunąć poza wymianą tonera?
  • Poziom 19  
    Zdarzają się takie rzeczy na oryginalnych tonerach. Można włączyć czyszczenie rolki transferowej przed każdą pracą. Czasami to pomaga, jesli nie masz słaby bęben. Instrukcje wyślę na prv.
  • Poziom 9  
    abcpawel

Wielkie dzięki. Czekam na instrukcję.

Gdyby to nie pomogło, to czy orientujesz się ile złotych ubędzie mi z kieszeni oddając do serwisu drukarkę na wymianę bębna ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Najprościej zrób zdjęcie tej butelki toneru i pokaż
  • Poziom 9  
    Proszę uprzejmie - zdjęcia toneru.

Jestem także w posiadaniu nowego tonera jeszcze nie otwartego, z tym że na butelce pisze: Bottled in China.

Gdybyś potrzebował innych informacji odpowiem o ile będę wiedział.
  • Poziom 13  
    masz do wymiany zespół bębna, możlwe że wykonał już swój limit kopii. przeważnie rob się to na tych zespołach gdy mają wykonane powyżej 50 tysięcy stron. Chyba że masz tzw. regenerowany zespół bębna w maszynie a wtedy ta przypadłość występuje o wiele wcześniej. Wymień zespół bębna na nowy oryginalny i po sprawie, nie kombinuj, koszt jak dobrze poszukasz maksymalnie 500 zł. Będziesz miał znowu 50000 pięknych wydruków. To naprawdę się opłaca, jest to najtańsza drukarka ze wszystkich na rynku, kosz całkowitej eksploatacji wliczając bęben, tonery i utrwalanie poniżej 2,5 grosza za 1 stronę wydruku. pozdrawiam
  • Poziom 9  
    serwis.copyart napisał:
    Wymień zespół bębna na nowy oryginalny i po sprawie, nie kombinuj, koszt jak dobrze poszukasz maksymalnie 500 zł. pozdrawiam

Tak jak piszesz nie zamierzam kombinować i zamierzam kupić nowy zespół bębna.
    Mam jednak problem z weryfikacją oryginalności zespołu bębna. Jedne sklepy internetowe sprzedają kompletny zespół bębna w cenie np. 390 PLN i piszą że jest to oryginał inne natomiast sprzedają w cenie 450 PLN i także twierdzą że sprzedają oryginał.
    Nie chodzi mi o te 60 PLN ale komu wierzyć?
    Czy może masz namiary na sklep gdzie na pewno kupię oryginał a nie podróbę.
    Proszę o informacje na pw. bo chyba na forum nie można reklamować sprzedawców.

I jeszcze jedna kwestia.
    Czy wymiana zespołu bębna możliwa jest do zrobienia samemu? Czy należy później w ustawieniach serwisowych dokonać jakichś zmian.
    Na You Tube znalazłem filmik jak wymienić zespół bębna ale nic nie mówią u grzebaniu w ustawieniach serwisowych.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W tym modelu nic nie trzeba robić po wymianie bębna. Maszyna sama robi inicjalizację developera.
  • Poziom 20  
    w kwestii kwoty za moduł to hurtowa cena wynosi około 400 zł ceny powyżej są to ceny z marżą kolejnego serwisu...
    nowy bęben (moduł) przyjść powinien w oryginalnym opakowaniu zafoliowany dodatkowo w module powinny być do zerwania papierowe elementy (osłona na bębnie itd)
    bardzo ważną kwestią jest kolor bębna Ricoh zastrzegł swój "błękit" wszystkie jasno niebieskie, zielone itd to zamienniki.

Moduł wymieniasz banalnie wysuwając szynę toneru (na końcu unieś w górę i wysuń) kolejno odpinasz złącze (wytk) modułu bębna wysuwasz stary - dla pełni szczęścia wilgotna szmatka przecierasz miejsce gdzie był bęben (kurz, pył, resztki toneru)
    wsuwasz nowy- podłączenie- toner - zamykasz uruchamiasz maszynę i po kłopocie :)
  • Poziom 9  
    Bardzo Wam wszystkim dziękuje za wskazówki.
    Zamówiłem zespół bębna w poniedziałek i jutro powinienem go dostać.
    Cena z przesyłką to 445 PLN.

Jak go wymienię to dam znać
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Właśnie zakończyłem składanie drukarki, Tak jak pisał bayer17, wyczyściłem wewnątrz drukarkę i założyłem nowy zespół bębna.
    Zespół jaki otrzymałem od sprzedawcy był dokładnie taki jak opisywał bayer17, co prawda produkowano go w Chinach ale myślę, że chyba teraz nie ma innych (zgroza).
    W każdym razie drukarka ponownie zaczęła drukować poprawnie czyli bez szarego paska.

Dzięki wszystkim za pomoc.