Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1,6 - jak jest zimna nie odpala

Calliberr 06 Dec 2012 18:50 3297 2
    Calliberr
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem ze Skodą Felicia 1,6. Przy temperaturze poniżej 0 nie odpala. Niby próbuje, ale silnik zaskoczy na 2 sekundy i gaśnie.
    Oczywiście sprawdzone wszystkie podstawowe rzeczy. Tzn:
    -sprawdzony stan i ustawienie rozrządu. -OK
    -sprawdzone ciśnienie w cylindrach -OK
    -wymienione świece i przewody zapłonowe-nowe
    -wymieniona cewka zapłonowa-nowa
    -wymieniony czujnik temperatury-nowy
    -wymieniony czujnik Halla (ten w rozdzielaczu)-nowy
    -zapłon sprawdzony lampą-OK
    Sprawdziłem też oczywiście bezpieczniki i przekaźniki oraz połączenia na kostkach i na ECU.
    Doszło do tego, że po zdjęciu jednej czapki ze świecy wpiąłem w nią dodatkową świece i uruchomiłem silnik na trzech cylindrach.
    Po wspomnianych wcześniej około 2 sekundach pracy silnika iskra na tej nie wkręconej świecy zanikła a silnik oczywiście zgasł.
    I tak za każdym razem.
    Po prostu po chwili zanika.
    Dodatkowo czasami (nie zawsze) po ponownym włączeniu zapłonu słychać, że na świecach przeskakuje iskra i ruszy silnikiem (tylko po włączeniu zapłonu bez kręcenia rozrusznikiem) po wprowadzeniu auta do ciepłego garażu po 2 czy trzech godzinkach auto odpala od strzała. Silnik pracuje równo i dynamicznie.
    Wyjedzie na zimno i po 3 godzinach te same objawy.
    Kilkukrotnie potwierdzone.
    Dodam jeszcze, że akumulator jest dobry a ponad pół roku temu została założona nowa przepustnica z adaptacją oczywiście.
    Proszę o sugestie.
    Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Hans30
    Level 27  
    Jak znowu nie odpali sprawdź czy są jakieś błędy zapisane.
    Calliberr
    Level 2  
    Witam.
    Cuda tworzył czytnik IMMO. I to pod wpływem temperatury. Dziwne ale prawdziwe.
    Zamykam.