Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Geforce Experience - usługa, która sama dobierze ustawienia wydajności gier

exti 06 Dec 2012 19:01 2955 2
 • Geforce Experience - usługa, która sama dobierze ustawienia wydajności gierKorzystanie z gier wideo na komputerach PC jest o tyle bardziej uciążliwe w porównaniu do konsol, że przed rozpoczęciem gry trzeba spędzić krótszą lub dłuższą chwilę na dobraniu odpowiednich ustawień wydajności. Zazwyczaj oznacza to: tak obniżyć jakość detali, żeby gra działała wystarczająco płynnie.

  Firma NVIDIA postanowiła ułatwić graczom to zadanie, dokonując automatycznego doboru wspomnianych ustawień. W tym celu uruchomiła właśnie (na razie w trybie zamkniętej bety) oparty o chmurę optymalizator GeForce Experience.  Oto jak on działa: NVIDIA zbiera ogromną ilość danych dotyczących wydajności gier z bardzo różnych źródeł, np. od recenzentów. Następnie firma współpracuje z twórcami gier w celu optymalizacji zarówno silników gier, jak i własnych sterowników, wykorzystując farmę komputerów o różnych konfiguracjach sprzętowych. Gry są testowane pod kątem kompatybilności ze sterownikami a odbiorcy zgłaszają swoje uwagi na publicznych forach. W rezultacie zostaje zbudowana obszerna baza zawierająca informację o tym, jak dana gra będzie działać pod różnymi konfiguracjami sprzętowymi. Wprowadzaniem odpowiednich ustawień w poszczególnych grach zajmie się specjalna aplikacja NVIDII. Będzie ona śledzić aktualizacje sterowników i funkcjonować w podobny sposób, jak serwisy Steam czy Origin.

  Wersja beta ruszyła dzisiaj, na razie z 10 tys. użytkowników i obsługą ok. 32 gier. NVIDIA nie poinformowała, kiedy zamierza oficjalnie uruchomić tę usługę, lecz bardzo prawdopodobne jest, że stanie się to w przyszłym roku.

  Źródło:
  http://hothardware.com/News/Nvidias-New-GeFor...implify-Game-Settings-Get-You-Playing-Faster/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2418 posts with rating 151, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.
 • #2
  turfa8
  Level 18  
  to będzie nie wypał bo każdy używa komputera także do innych czynnosci nie tylko do gier a pod uwage nie wezmą tego że ktoś bedzie miał kilka dodatkowych procesów w tle uruchomionych czy nie a znajdzie się kilku nowincjuszy którzy zobaczą że im pójdzie dany tytuł kupią a tu lipa bo system zasyfiony. Nie mniej średnie wymagania mogą być pomocne.
 • #3
  Lukson
  Level 32  
  Jeżeli będzie działać jak Origin to będzie brać wszystko pod uwagę, nawet jak często i ile czasu przeglądasz forum.

  Nie zmienia to faktu, że pomysł jest ciekawy. Zamiast kilku-dziesięciu konfiguracji testowych zebrać większą ilość danych o sprzęcie użytkowników co zaowocuje większą optymalizacją silnika i sterowników.

  Pamięta ktoś jeszcze intro w trakcie włączania gry: "The way it's meant to be played"?
  Wtedy gry odpalane na komputerach wyposażonych w karty nVidii wyraźnie szybciej działały.