Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oscyloskop dt-516a - reanimacja

jawor36 06 Gru 2012 20:25 1260 4
  • #1 06 Gru 2012 20:25
    jawor36
    Poziom 11  

Witam. Stałem sie posiadaczem oscyloskopu polskiej produkcji DT-516a. Oscyloskop jest ogólnie w dobrym stanie(niezniszczony) lecz wymaga małych napraw. Jest rozkalibrowany. Zdobyłem instrukcje i schematy tego sprzętu i planuje sie za to zabrać. Mam do kolegów kilka pytań:
    1. Kalibrator-pin na którym kompensuje sie sondy, w instrukcji jest napisane ze ma być tam napięcie 1Vp-p(między szczytowe). Jak można zmierzyć to napięcie czy faktycznie jest tam 1V? Po przyłożeniu multimetru pokazuje mi 0,5V, ale jak wiadomo multimetry mierzą wartość skuteczną.Wiem ze można by to zmierzyć drugim oscyloskopem ale niestety nie mam skąd go pożyczyć.
    2.W jaki sposób zatrzymać obraz wyświetlanego przebiegu???? Nie mogę tego zrobić, albo nie wiem jak to zrobić. Obraz cały czas płynie od lewej do prawej strony.
    Myśle ze z kalibracją sobie jakoś poradzę, ale był bym wdzięczny za jakieś porady. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 07 Gru 2012 01:37
    GSM
    Poziom 24  

Ad 1. Samym multimetrem nie zmierzysz międzyszczytowej, potrzebna do tego przystawka.
    Ale jeśli jesteś pewien co do kształtu generowanego sygnału to, znając skuteczną możesz obliczyć międzyszczytową.
    Ad 2. Zatrzymać przebieg? Ten oscyloskop nie ma pamięci... Chyba, że chodzi ci o wyzwalanie, to ustawić odpowiednie i pokręcić gałką poziomu wyzwalania i powinien w pewnym momencie przestać skakać i udawać zamrożony w czasie.

Pozdrawiam,
    GSM

0
  • #3 07 Gru 2012 07:30
    jawor36
    Poziom 11  

Kształt generowanego przebiegu to na 100% prostokąt. Jak sie to liczy??? Był bym wdzięczny.

0
  • #5 08 Gru 2012 12:48
    jawor36
    Poziom 11  

Temat uwazam za zamknięty. Dziękuje za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo