Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Optiplex 755 (SFF) - Dźwięk głośniczka po włączeniu komputera, nieaktywny m

06 Gru 2012 20:27 2181 1
 • Poziom 1  
  Witam

  Podczas gdy komputer był włączony, z biurka spadł jeden z głośniczków podłączony do komputera i zatrzymany przez kabel uderzył w przód komputera. Odezwał się głośniczek wewnętrzny (piszczenie), komputer został wyłączony bezpośrednio przyciskiem, włączony ponownie, na monitorze był jakiś komunikat, niestety to wszystko działo się na szybko, nie pamiętam nawet co tam dokładnie było wyświetlone, wybrałem którąś z opcji i załadował się Windows bez najmniejszych problemów. Po tym wydarzeniu komputer ze 3 razy był włączany i nie było problemów.

  Ostatnio po włączeniu znów odezwał się głośniczek, lampka monitora migała, nic się na nim nie wyświetlało. Dostałem się do środka komputera, jako laik popatrzyłem jak to wygląda, czy coś wygląda dziwnie, czy kable na miejscu, ale tam z przodu trochę mało miejsca żeby się przyjrzeć. Coś tam poruszałem, komputer włączył się bez problemów.

  Po następnym włączeniu znów dźwięk głośniczka, więc postanowiłem się poradzić w tej sprawie, a nie znów udawać że coś naprawiam i liczyć że ruszy.

  Dźwięk nagrałem, bo słyszałem, że wskazuje na to co jest nie tak.
  Załączam plik ze ścieżką dźwiękową pod nazwą "DELLoptiplex755" .
  Nagrana "Rejestratorem dźwięku" domyślnie znajdującym się w systemie Windows, więc mam nadzieję, że format nie sprawi problemów.

  Komputer to DELL Optiplex 755 Small Form Factor
  jako takie specyfikacje pod linkiem ze strony DELL'a :
  http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_755_techspecs.pdf
  (str. 7)

  Pozdrawiam i proszę o pomoc
 • Poziom 14  
  Czy coś ci się udało ruszyć i wyjaśnić?? Pytam, bo mam dokładnie ten sam dźwięk.

  Sprawa rozwiązana.
  Dźwięk z nagrania to awaria układów pamięci RAM. O dziwo nie jest uszkodzona kość, ale najprawdopodobniej awarii uległ slot pamięci, bo pomogło włożenie pamięci do innego slotu. Całodniowe testy Memtestem potwierdzają że kość jest sprawna.