Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa dekodery i jedna antena - podłączenie

11 Mar 2003 17:00 6124 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    musisz sobie kupic podwojny konwerter tzw twin ktory posiada 2 niezalezne wyjscia do tunerow.Ja osobiscie zalozylem druga czasze bo cena twin-a przewyzsza 2 normalne konwertery i w razie uszkodzenia sa mniejsze koszty.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Multi shwich ale to droga sprawa
  • Poziom 19  
    hej
    podłaczenie dwu tunerów do jednej anteny:
    należy pamiętac że napiecia sterujace konwertor moga byc różne 14lub 18V i nie moga byc jednoczesnie podawane z dwu tunerów!
    najprostrza sprawa przełacznik sterowany sygnałem z 8 nóżki złacza EURO
    przekażnik kontraktonowy na 12V-powinien załatwic sprawe bez problemów.
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 25  
    chcesz przelaczac tunery przekaznikiem ciekawe.
  • Poziom 19  
    hej
    nie tunery tylko tylko antenę do nich ,śmieszne?
    u mnie to działa philips/ sagem i do tego jeszcze astra /hotbird -sterowane pilotem phila6010 -VCR ,odbiornik kodu RC5 -dwa przekażniki kontaktronowe ,do przełączenia używam przycisków od magnetowidu- co w tym dziwnego?
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 29  
    Tylko konwerter z podwójnym wyjściem,multi swith to pewnie do konwerterów z czterema wyjściami(2xh i 2xv),a ten przełącznik sterowany 12v z n8 euro to do sterowania dwoma konwerterami z jednego tunera kolego byk,a u ciebie jak to działa to pewnie nie do końca wiesz.
    Jeśli sie myle to proszę o poprawki.
  • Poziom 25  
    no jezeli sie ma twina to rozumiem a jezeli pojedynczy to nie bardzo bo jest konflikt jak jeden tuner ma kanal na polaryzacji H a drugi na V no chyba ze masz na mysli przelaczanie konwertera pomiedzy tunerami to sie zgodze ale nie o to tu chodzilo albo zle zrozumialem .Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    hej
    tak masz rację przełączam dwa konwertory pomiędzy dwoma tunerami, w taki sposób że masy sa połączone na stałe, matomast przełączany jest tylko środkowy przewód antenowy, w taki sposób że przy jakimkolwiek położeniu nie są połączone jednocześnie dwa dekodery.
    aktualnie może być podłączony tylko jeden tuner do jednego konwertera
    ( drugi konwertor ,oraz tuner musi pozostać rozłączony) w innym przypadku poprzez pojemności na stykach przekażnika będą zakłucenia.
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 25  
    no wlasnie o to mi chodzilo ale w niektorych przypadkach jest wyjscie z tunera na drugi i jest sytuacja rozwiazana bez przekaznikow.Widocznie djfobos zle sprecyzowal temat.A takie przelaczniki jak opisujesz mozna stosowac zamiast Disquec-a gdy sie ma 2 konwertery.Pozdrawiam