Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S3 kupiony jako NOT FOR SALE, zmiana oprogramowania

06 Gru 2012 20:47 14769 61
  • Poziom 19  
    Witam
    Jakiś cep na alledrogo sprzedał mi s3 NOT FOR SALE! Z małą wadą- nie czyta kart sim (o tym wiedziałem )
    Nie wiedziałem jednak o tym że jest to telefon na wystawe. Czy mogę mu narobić koło dup* za to że sprzedał coś takiego?

Ale jeśli taki telefon może normalnie chodzić i moge śmiało mu wgrać normalne oprogramowanie odinem to niech już będzie..
    Nie wiem jak z samsungami ale wiem ze SE musi mieć specjalny soft do takich telefonów
    Ktoś z Was się będzie orientować czy taki tel mogę normalnie użytkować i przede wszystkim wgrywać normalne oprogramonie poprzez kies albo odin ?
    Model i9300x
    Baseband I9300XXLE8
    Kernel
    3.0.5-554452-use
    build IMM76D.I9300XXALE8

Czy wgranie oryginalnego (normalnego) bootloadera załatwi sprawe?

• Poziom 29  
    stylu napisał:
    Witam
    Jakiś cep na alledrogo sprzedał mi s3 NOT FOR SALE! Z małą wadą- nie czyta kart sim (o tym wiedziałem )
    Nie wiedziałem jednak o tym że jest to telefon na wystawe. Czy mogę mu narobić koło dup* za to że sprzedał coś takiego?

Ale jeśli taki telefon może normalnie chodzić i moge śmiało mu wgrać normalne oprogramowanie odinem to niech już będzie..
    Nie wiem jak z samsungami ale wiem ze SE musi mieć specjalny soft do takich telefonów
    Ktoś z Was się będzie orientować czy taki tel mogę normalnie użytkować i przede wszystkim wgrywać normalne oprogramonie poprzez kies albo odin ?
    Model i9300x
    Baseband I9300XXLE8
    Kernel
    3.0.5-554452-use
    build IMM76D.I9300XXALE8

Czy wgranie oryginalnego (normalnego) bootloadera załatwi sprawe?

Z tego co mi wiadomo telefony not for sale będące dostarczane przez pewnego operatora w POLSCE były poprostu bez numeru IMEI. Sprawdź czy w twoim przypadku tak nie jest. Jeśli tak to jakoś tego nie widze żeby można było jeszcze coś z tym zrobić
  • Poziom 19  
    Numer IMEI jest ale dziwny 000044xxxx
    Już wszsytko wiem na ten temat. W telefonie w ogóle nie ma części odpowiedzialnych za radio. Telefon jest wystawowy i do wystawy się tylko nadaje.
    Sprzedający nie chce zwrócić telefonu bo sobie napisał "uszkodzony, nie przyjmuje zwrotów"
    Czy mimo tego mogę iśc na policje ?
  • Poziom 34  
    Może udać durnia że on o tym nie wiedział także. Przez to cwaniak wystawił jako uszkodzony co by się zabezpieczyć przed innym cwaniakiem. A na niewiedzę powołać się można zawsze. Raczej sprawy się policja nie podejmie bo wiedziałeś że bierzesz udział w aukcji z jawnym zapisem "uszkodzony, nie przyjmuje zwrotów" i się zgodziłeś z tym licytując.
  • Poziom 34  
    W sumie jedyne co mi przychodzi to powołanie się na niezgodność towaru z opisem - jeśli na aukcji wystawiony był TELEFON a to co dostałeś to jest ATRAPA - urządzenie pozbawione funkcji telefonicznej - wydaje mi się że może to stanowić podstawę do skargi.
  • Poziom 19  
    Sprzedajacy opisał usterke i się zgadza ale to nie jest telefon tylko właśnie zabawka na wystawy. Nie mam wyboru, a to nie kosztowało grosze, zgłaszam do allegro a pozniej policja.
  • Poziom 34  
    Próbowałeś w ogóle z nim o tym rozmawiać? Sprawę załatwić polubownie jak cywilizowani ludzie? W ostateczności policja i allegro.
  • Poziom 19  
    Tak, pisałem grzecznie i dałem odrazu do zrozumienia że nie odpuszczę i sprawę zgłosze bo i tak wygram. Sprzedający ciągle zakrywa się tym że napisał sobie na aukcji "uszkodzony, nie przyjmuje zwrotów". Czy w świetle prawa takie zdanie może mu w czymś pomóc ?
  • Poziom 38  
    Pewnie, że może. Jest to warunkiem uczestnictwa w aukcji a Ty licytując zgodziłeś się na taki zapis. Sprzedaż prywatna towaru używanego według prawa unijnego nie jest objęta możliwością zwrotu towaru czy jakiejkolwiek gwarancji.
  • Admin grupy GSM
    Nic mu nie zrobisz gdyż była informacja o tym, że telefon jest uszkodzony. Jest to jednak telefon a nie atrapa.
    Możesz podać nr aukcji z chęcią poczytamy co on tam napisał.
  • Poziom 22  
    To nie atrapa a telefon NOT FOR SALE - także od tego trzeba zacząć! Sprzedający nie musi być takim znawcą tematu GSM jak TY - nie musi wiedzieć co to kies albo odin,czym się różni normalny od telefonu not for sale - tak jak 95% społeczeństwa i taka bedzie jego linia obrony!

W stosunku co do Ciebie postąpił "uczciwie" - opisał "wg swojej wiedzy" wszystki znane mu usterki telefonu, zastrzegł że telefon uszkodzony, że nie przyjmuje zwrotów- więc o co masz pretensje?

A wystarczyło zadzownić przed kupnem i spytać o głupi nr imei.

Moim zdaniem Stylu wina jest po Twojej stronie, poprostu trafiłeś na cwańszego od siebie. Chciałeś zoszczędzić, więc ........
  • Poziom 19  
    gruby jeżeli napisze na aukcji "nie przyjmuje zwrotów " i wyśle Ci cegłe to co, nic mi nie możesz zrobić bo sobie napisałem "nie przyjmuje zwrotów " i Twoja wina że wysłałem przedmiot niezgodny z opisem ?
    Albo wystawie uszkodzoną xperie j a wyślę Ci K800i to też nie masz prawa do zwrotu?
    Na aukcji napisał TELEFON SAMSUNG GALAXY S3 i9300 BLUE
    Telefon faktycznie to TELEFON SAMSUNG GALAXY S3 9300x BLUE
    2825293504 Numer aukcji
  • Admin grupy GSM
    W opisie aukcji, nie ma nic o NOT FOR SALE więc może i są podstawy aby policja się tym zajęła bo wg mnie jest to wprowadzenie w błąd przy manipulacji opisem (celowo napisał o wyrwanym pinie od sim i braku zasięgu aby się tym zasugerować)
    W tej sytuacji proponuje jednak zgłoszenie na policję.
  • Poziom 22  
    Nie popadajmy w skrajności w skrajność - cegły wysłać nie może!! Sprzedający poprostu zabezpieczył się na wszelkie sposoby - ostatnie zdjęcie z aukcji pokazuje ewidentnie że to telefon gt-i9300 - i tak się będzie bronił!

A policji powie - zczytałem info z menu telefonu i tak go opisałem, na dowód pokaże zdjęcie z aukcji.Potwierdzi że jest osoba prywatną i wystawił w dziale uszkodzone.

Wg. mnie masz marne szanse, chociaż współczuję, bo poszedł jeden tyś.

Jedyne czym mozesz go zaskoczyć to urzędem skarbowym, koleś ewidentnie handluje na allegro używanym sprzętem, sprzedaż wciągu roku powyżej 3 tys - a to wymaga założenia działalności gospodarczej :) Allegro na prośbę Urzędu Skarbowego przedstawi wszytkie jego aukcje (z różnych kont, IP itd) z przed 5 lat, nawet wyciągi z otomoto przedstawi. A jeżeli ma DG to sprawa inna, bo nie kupujesz od osoby prywatnej.

Swoją drogą handel na allegro jest bardzo uciążliwy pod kontem rozliczeń w US.
  • Poziom 19  
    Allegro chroni sprzedających bo to leży w interesie allegro i tak chętnie nie odda informacji skarbówce. Napiszę do allegro co mam z tym zrobić i dopiero wtedy będę wiedzieć czy mogę isć na policje czy nie
  • Admin grupy GSM
    Sytuacja jest trudna, ale pomysł aby postraszyć gościa urzędem skarbowym bardzo dobry ;)
  • Poziom 31  
    Od razu idź z tym na policję, US kasy Ci nie odda a jedynie jemu kipiszu narobi. Telefon uszkodzony? Owszem, ale nie pozbawiony kluczowych elementów stanowiących o tym że jest to telefon i będący wystawową atrapą. Sprzedający jeśli był nieświadomy (szczerze wątpię, ewidentne oszustwo) i wystawił go na aukcję jako uszkodzony, teraz gdy wiadomo już że to atrapa powinien kasę oddać.

• Poziom 29  
    Dołożę coś do dyskusji. Telefon jest NOT FOR SALE, więc sprzedający popełnił przestępstwo. Telefon może pochodzić z kradzieży (pamiętam czas jak te atrapy wchodziły do salnów i jak "ludzie" kradli te atrapy myśląc że to prawdziwe telefony) Może ten telefon pochodzi z kradzieży
  • Admin grupy GSM
    Rhingsm napisał:
    "ludzie" kradli te atrapy myśląc że to prawdziwe telefony

To nie jest atrapa lecz telefon pozbawiony pewnych funkcji.
  • Poziom 22  
    stylu napisał:
    Allegro chroni sprzedających bo to leży w interesie allegro i tak chętnie nie odda informacji skarbówce.

Nie chroni! Allegro dba o swoje dobro czyt.dobre stosunki z US, a nie jakiegoś użytkownika-cwaniaka który sprzedał Ci trefny telefon.Podstwą jest udowodnienie mu że zajmuje się handlem używanymi konsolami, telefonami - to można wywnioskowac z jego komentarzy.

Atrapą jest kawałek plastiku przypominającego telefon, bez dodatkowych akcesorii, bez możliwości włączenia- każdy laik to rozrózni i jakby takie coś Ci wysłał wtedy racja bylaby Twoja.
    Sprzedający dobrze wiedział co sprzedaje - to nie ulega dyskusji, ale tego nie można mu udowodnić! Jest osobą prywatną jego prawem jest nie orientować się czy brakuje części na płycie odpowiedzialnych za zasięg, czy jest to telefon typu "nie na sprzedaż" - dlatego wystawił w uszkodzonych i pozamiatane w temacie.Kolega Style dostał to co na zdjęciach.
    kolega Rhin napisał "Telefon jest NOT FOR SALE, więc sprzedający popełnił przestępstwo" i ma rację, ale czy można mu udowdnić że robił to celowo? Sama dyskusja znawców tematyki GSM na forum- czy to telefon czy atrapa świadczy o tym że przęcietny Kowalski ma prawo nie dostrzec róznicy!
    Na policję trzeba zgłosić, ale ciężka droga przed Tobą.

Spróbuj go nastraszyć US - jeżeli koleś ma głowę na karku i poczyta trochę o handlu na allegro "w sposób ciągły-systematyczny" bez prowadzenia DG powinnien ustąpić.

• Poziom 29  
    tino2003 napisał:
    Rhingsm napisał:

Ja dobrze wiem co to jest. Ale kiedyś wysyłali do salonów atrapy a w tym wypadku wysłali takie coś ;)
  • Poziom 24  
    tino2003 napisał:
    Rhingsm napisał:

To nie jest atrapa,to tylko samochód bez silnika i skrzyni biegów.
    Widzisz analogię?
  • Admin grupy GSM
    piwko napisał:
    Widzisz analogię?

Owszem widzę, ale różnicę ;)
    Natomiast ty coś chyba mało miałeś styczności z atrapami i takimi urządzeniami not for sale.
  • Poziom 24  
    tino2003 napisał:
    piwko napisał:
    Widzisz analogię?

Owszem widzę, ale różnicę ;)
    Natomiast ty coś chyba mało miałeś styczności z atrapami i takimi urządzeniami not for sale.

Oczywiście,tak jak większość kupujących na allegro.
    Sprzedający powinien wyraźnie zaznaczyć,że jest to atrapa,a nie żerować na niewiedzy kupującego.
    Dla mnie to sprytny oszust.
  • Admin grupy GSM
    piwko napisał:
    Oczywiście,tak jak większość kupujących na allegro.

Więc kolejny raz piszę, że to nie jest atrapa lecz urządzenie które służyło do prezentacji jego możliwości technicznych z pewnym ograniczeniem. Telefony not for sale zwane również prototypami jak to ma miejsce z SE (akurat ericssony można przy odrobinie wiedzy zmusić do poprawnego działania) bardzo trudno odróżnić od oryginału i tą lukę wykorzystał z premedytacją sprzedawca, ale będzie mu trudno udowodnić, że celowo wprowadził w błąd opisem.
    Gdyby to trafiło na mnie to wykorzystałbym wszelkie środki i możliwości aby doprowadzić do zwrotu tego "telefonu".
  • Poziom 39  
    Powiedz mi kolego stylu ( lub każdy z piszących tu specjalistów od GSM ) w jaki sposób telefon był fizycznie onaczony jako NOT FOR SALE ? Czy był jakiś napis, grawerka, wklejka z tym tekstem, może był wyświetlany na ekranie ? W jaki sposób, dając go do ręki na ulicy przypadkowemu przechodniowi, może on stwierdzić, że jest to NOT FOR SALE ?

Znalazłem taką transakcję w komentarzach Sqady, gościa, od którego kupiłeś telefon:

Skontaktuj się z tym, który mu sprzedał, sambek81, i zapytaj czy ma jeszcze do sprzedania Samsunga S3 Blue, nic więcej nie pisz. W ten sposób będziesz miał pewność, że transakcja którą wkleiłem dotyczyła tego telefonu.
    Z komentarza wynika, że Sqady sprawdził telefon i wie, że jest to atrapa.
    Jeśli od "sambek81" uzyskasz potwierdzenie, że S3 miał i został sprzedany to sprawa o odzyskanie twego tysiąca jest wygrana.

Czy sprzedający jest Polakiem, w jakim mieście mieszka ?
    Czytając jego "O mnie" można pomyśleć, że jest obcokrajowcem.
  • Poziom 19  
    dzięki krakarek za spostrzegawczość, na 99 % chodzi o ten sam telefon
    Na naklejce nie ma nawet numeru IMEI

• Poziom 39  
    Kolego stylu - ty nie pisz o mojej spostrzegawczości ( to tylko rutyna, prawie 30 lat przy tym pracowałem ), ty przeczytaj dokładnie co napisałem powyżej i dokładnie odpisz. Koniecznie wyślij maila gdzie ci kazałem i napisz jaka była odpowiedź.

Już nie pytaj, sam wysłałem maila.
    Pamiętaj o 10% znaleźnego :D ...
  • Poziom 14  
    Sprawa wg. mnie do wygrania, SPRZEDAJĄCY nie poinformował, że telefon nie jest do sprzedaży! Więc nie powinien on Ci zostać sprzedany ! Przecież, jest napisane wyraźnie, że nie do sprzedaży. Takich sprzedawców powinnio się..., mógł napisać wyraźnie, a nie kłamać, że niby SIM nie działa.
  • Poziom 39  
    kamoreks napisał:
    Sprawa wg. mnie do wygrania,...Przecież, jest napisane wyraźnie, że nie do sprzedaży...

Nic tam nie jest "napisane wyraźnie".
    Dobrze byłoby znać prawo nim się coś napisze w tym temacie.