Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp lj 2600n - Wymiana folii i wałka - rozmazany toner

06 Gru 2012 20:48 4107 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Posiadam drukarkę HP Laser Jet 2600n wszystko działało aż jednego razu pękła folia grzałki powijała się kartka częściowo na grzałce.

Zamówiłem sobie folię grzałki, dostałem wraz ze smarem, rozebrałem fuser i przystąpiłem do wymiany.

Przy wymianie od razu rzuciło mi się w oczy że i wałek dociskowy jest sfatygowany nieco więc jak już miałem rozebrany fuser to domówiłem wałek i wszystko poskładałem (panewek nie wymieniałem wydawało mi się że są dobre).

Na grzałkę od góry nałożyłem co trochę smaru potem rozprowadziłem po całości, założyłem folie, wcześniej wałek dociskowy założyłem i poskładałem w całość.

Puściłem próbny wydruk i jest mały problem, początek wydruku jest w porządku, ale potem toner zaczyna się rozmazywać.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia do wydruków, efekt jest powtarzalny tzn. jak drukuje dwie strony to początek pierwszej jest w porządku potem rozmazany toner i druga storna początek w porządku potem rozmazany toner.
    Hp lj 2600n - Wymiana folii i wałka - rozmazany toner Hp lj 2600n - Wymiana folii i wałka - rozmazany toner

Czy możliwe że jest za dużo smaru na grzałce znalazłem ten temat:
    Link - Wymiana folii w hp LJ 2600
    ale nie wiem jakie wydruki dokładnie miał tamten użytkownik.
    Jeżeli to przez zbyt dużą ilość smaru to jaka ilość powinna być nałożona, jak to ocenić co by nie rozkręcać w koło fusera bo chwile z tym schodzi.

Czy może to być coś innego?
    --
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Poziom 15  
    Witam. Rozmazany wydruk może być przejawem kilku czynników:
    1. Użycie folii zamiennej (nie HP), czasem zdarza się, że kupiona folia choć niby kompatybilna, nie zawsze współpracuje z drukarką, np. jest za twarda
    2. Ja staram się wymieniać komplet folia + panewki - panewki podczas drukowania "pracują" i powoli się ścierają powodując mniejszy docisk wałka do folii
    3. Mniejszy wpływ, ale czasami - drukowanie na tonerach zamiennych - widziałem już różne cuda jakie wyczynia drukarka na tonerach kolorowych zamiennych do HP

Jeśli chodzi o użycie smaru podczas konserwacji - raczej unikam użycie smaru dołączonego do folii jako gratis - nie jest on najlepszy. Zwłaszcza do droższych modeli drukarek HP używam innych smarów wysokotemperaturowych na bazie teflonu. Po skręceniu fusera a przed włożeniem go do drukarki należy kilkukrotnie pokręcić zębatką napędową fusera czy folia nie stoi w miejscu i obraca się razem z wałkiem napędowym. Przychodzi mi na myśl jeszcze termistor w grzałce ewentualnie sama grzałka czy nie ma za niskiej temperatury, ewentualnie same ustawienia drukarki, które podnoszą temperaturę fusera (papier cienki - gruby itp). Tutaj stawiam (sądząc po skanach) na nieobracającą się folię we fuserze. Radzę podmienić panewki, rozprowadzić smar ewentualnie inna folia. Pozdrawiam.
  • Spec od drukarek
    Ostatnio robiłem 1600 z zużytym fuserem. Żeby było jak najtaniej zamówiłem wersję regenerowaną z Europarts. Po zamontowaniu zauważyłem, że kartka jest lekko szara. Zmiana ustawień na grubszy papier daje poprawny wydruk. Wniosek taki, że aby mieć pewność poprawnego wydruku, najlepiej było by zakładać nowy oryginał. Kiepska jakość folii ma bardzo duże znaczenie. Tak jak i wymiana panewek.
  • Poziom 12  
    Witam
    chciałem usunąć trochę smaru z grzałki i sprawdzić czy może wtedy pójdzie, poskładałem z powrotem. Po uruchomieniu drukarki chwile kreci wałkiem i komunikat na drukarce: zacięcie w pojemniku wyjść i staje nic nie można zrobić.
    Czyżbym uszkodził jakiś czujnik ? czy szukać innego powodu?
    Jak kręciłem kołami na wyciągniętym fuserze to teoretycznie wszystko się obracało.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Witam
    Flaga oczywiście była w złym położeniu i to powodowało błąd.

Jeżeli chodzi o wydruk to faktycznie po usunięciu nadmiaru smaru i ponownym złożeniu wszystko jest ok.
    Wydruki są prawidłowe, czyli przyczyna za dużo smaru przez co jak mniema spadała temperatura utrwalania.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb