Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi a4 b7 - Przekodowanie Bi-xenon

DawidShelby 06 Dec 2012 21:04 6048 18
    DawidShelby
    Level 10  
    Witam. W moim samochodzie ciągle pojawia się kontrolka nastawu zasięgu świateł . Sprawa ma się tak ... Próbuję dopasować lampy - nic to nie daje. Mam VAS i VCDS i na każdym pokazuje mi brak sygnału a gdy VAS-em próbuję sprawdzić działanie (minimalne maksymalne położenie) to ciągle pojawia się błąd braku komunikacji. Więc pomyślałem o ustawieniu świateł poprawnie i wykodowaniu nastawu zasięgu świateł. Robił ktoś coś takiego i czy w ogóle da radę ?

Niestety nie spotkałem się z takim tematem.
    DawidShelby
    Level 10  
    brak sygnału komunikacji .
    DawidShelby
    Level 10  
    Wywala błąd przy nastawie np. na minimum zasięgu. Nie można nastawić. Wygląda to tak jakby w ogóle nie było sygnału nastawczego. Jutro sprawdzę jeszcze podłączenie sterownika itp. A orientuje się Pan może czy można jakoś zakodować np. VCDS żeby nie wywalało błędu na liczniku ?
    15darekvw
    Level 27  
    Jesli masz VCDS to masz pomocnik kodowania przeciez ;-)
    Lukanuu5000
    Level 8  
    Udało się może rozwiązać ten problem bo mam taki sam problem
    DJiM
    Level 17  
    Komunikat można wyłączyć na liczniku w kodowaniu. Jeśli chodzi o adaptacje zasięgu reflektorów to jest do tego odpowiednia procedura. Zazwyczaj jest winny czujnik poziomu zasięgu na wahaczu przód lub tył. Brak komunikacji z sterownikiem zasięgu świateł może być spowodowany VCDS w wersji no 12.12 gdzie nie ma lini k tylko Can. Samo wyłączenie komunikatu nie naprawi regulacji wysokości, która jeśli jest sprawna naprawdę dużo daje podczas jazdy.
    Lukanuu5000
    Level 8  
    No właśnie mi o to chodzi aby to chodziło samochód kupiłem po kolizji kupiłem lampy bixenon z innego samochodu i ten sterownik co jest za schowkiem też z innego gdyż z tego ktoś chyba ukradł bo go nie było. Lampy świeca pwszystko działa tylko wywala mi takie błędy 01537 i 01535. Z tym że ten drugi jest jakiś dziwny gdyż założyłem lampę z drugiej takiej samej i też go pokazuje co jest rzecza nie możliwa bo w tamtym Audi chodzi i nie jest spalony ten silniczek. I mam taki komputer foxwell i jak biorę test aktywny zasięgu reflektorów to odrazu wywala mi komunikat że odrzucono przez moduły sterujące. A jak u WOJA w tym samym modelu padł czujnik poziomowania to foxwelem normalnie mogłem zrobić test i podnosić i opuszczać xenon a tu nie da rady i zastanawiam się co może być przyczyną tego

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Dodam że modol za schowkiem już podmieniłem z drugiej a bezpieczniki pod kierownica te zielone są okey i ten w środku czerwony też

Dodano po 1 [minuty]:

Aha gdy odepne kostkę z tego czujnika z przodu na wahaczu komp nie pokazuje Adnego błędu że jest on odpiera tylko te dwa błędy które podałem wczesniej
    DJiM
    Level 17  
    Prosił bym o podanie nr lamp oraz sterownika poziomowania. Dwa może po prostu moduł regulacji masz zakodowany np pod a3 albo a6 zamiast a4.
    Lukanuu5000
    Level 8  
    8e0941004bm -lampa prawa
    8e0941003bm-lampa lewa
    8p0907357f- sterownik pod schowkiem
    DJiM
    Level 17  
    To masz poprawnie kupione i zamontowane elementy. Napisz PW, może masz teamviewer i da sie podłączyć pod auto ? sprawdzić mogę zdalnie
    Lukanuu5000
    Level 8  
    Nie mam właśnie nic takiego dziś zmieniłem jeszcze od niczego czujnik poziomów Ania z przodu ale nie ma żadnej reakcji
    DJiM
    Level 17  
    VCDS potrzebny do diagnostyki i kodowania
    Teamviewer darmowy program z internetu
    Internet

Te 3 elementy potrzebne do diagnostyki i przeprowadzenia kodowania zdalnie.
    Lukanuu5000
    Level 8  
    Czyli tego co Pan pisze to może być kwestia dokodowania poszczególnych elementów?

Dodano po 7 [minuty]:

I sprawa wygląda jeszcze tak że lampy były kupione bez przetwornic. Przetwornice są założone znowu od innych lamp
    DJiM
    Level 17  
    Tak, proszę tak jak mówię, podłączyć samochód pod VCDS, komputer do internetu , zainstalować teamviewer podać na PW login hasło.
    Jeśli nie proszę sprawdzić kodowanie sterownika poziomowania
    Moduł 55
    0000019 = Audi A4 (8E)

Adaptacja
    Regulacja reflektorów
    [Wybierz]
    [55 - Zakres Xenon]
    [Ustawienia podstawowe - 04]
    Grupa 001
    [Go!]
    Włącz ustawienie podstawowe.
    [ON / OFF / Next]
    pole bloku pokazuje teraz "Czekaj" i powinno przełączyć się na "Dopasuj reflektory" (może to potrwać do 10 sekund).
    Wyreguluj reflektory za pomocą ręcznych śrub regulacyjnych zgodnie z odpowiednimi celami celującymi.
    [ON / OFF / Next]
    Teraz należy się nauczyć regulacji.
    [Gotowe, wróć]
    Nie zapomnij sprawdzić / wyczyścić kodów usterek później.
    [Close Controller, Go Back - 06]
    Lukanuu5000
    Level 8  
    Ja właśnie nie posiadam vcds spróbuję żeby mój kolega podjechał on ma tego vcds i żeby łuk Al czy da się coś zrobić. Dziś się jeszcze wkurzulem i włożyłem te lampy do WOJA A4 i bez problemu poziomów anie chodzi a w tym jakieś to uparte jest i za pierona nic nie daje się zrobić
    DJiM
    Level 17  
    Jeśli wszystko będzie poprawnie zakodowane, oraz będą sprawne czujniki to też będzie działać.
    Warto sprawdzić bezpiecznik 5A od poziomowania.
    Lukanuu5000
    Level 8  
    Witam mam następujący problem z dnia na dzień zaswiecily mi się światła stóp. Świeca się nawet na wyłączonym kluczyk gasną dopiero po odpueciu czujnika pedału zaznaczam że czujnik jest dobry bo przeliczyłem z innego samochodu też A4 żarówki również sprawdziłem

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze E jak go odepne to nie świecą na wyłączonym kluczyku ale nawet jak jest odpiety i włączę kontrolki to stopy zapalają się i nie gasną