Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder+dvd panasonic - Jak poprawnie połączyć dekoder i dvd

mzebrows1 06 Gru 2012 22:18 3687 13
  • #1 06 Gru 2012 22:18
    mzebrows1
    Poziom 6  

Witam,
    Kupiłem ostatnio dekoder telewizji cyfrowej i nie potrafię odpowiednio podłączyć go z telewizorem i dvd. Czy jest na sali jakiś ekspert, który by mi to wytłumaczył?
    W skrócie wygląda to tak:

Dekoder:

DVD:

Telewizor:

0 13
  • #2 06 Gru 2012 22:20
    mihal2002
    Poziom 43  

Dekoder i DVD do TV poprzez scart.
    Tyle w temacie bardzo zawiłym.:D

0
  • Pomocny post
    #3 06 Gru 2012 23:37
    h jaworski
    Poziom 39  

Rozwijając zawiły temat dekoder 1 kablem euro do 1 gniazda euro w tv a DVD 2 kablem euro do 2 gniazda euro w tv.

0
  • #4 07 Gru 2012 13:56
    mzebrows1
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedzi. Ale co zrobić, żeby dvd dostawało sygnał z anteny? Bo zapomniałem dodać że to nagrywarka dvd;)

0
  • Pomocny post
    #5 07 Gru 2012 16:56
    kazikszach
    Poziom 33  

Z tunera kablem euro do górnego wejścia euro w nagrywarce, z dolnego euro nagrywarki do wejścia euro telewizora.
    W nagrywarce wybierz jako źródło euro.

0
  • #6 24 Mar 2013 16:11
    mzebrows1
    Poziom 6  

kazikszach napisał:

W nagrywarce wybierz jako źródło euro.

Dzięki, wszystko brzmi logicznie. Ale w ustawieniach nagrywarki nie mogę czegoś takiego znaleźć. Jak to się może inaczej nazywać?

0
  • #7 24 Mar 2013 16:20
    mihal2002
    Poziom 43  

mzebrows1 napisał:
    Ale w ustawieniach nagrywarki nie mogę czegoś takiego znaleźć.

W nagrywarce wybierasz z czego chcesz nagrać. Więc przeczytaj instrukcję.

0
  • Pomocny post
    #8 24 Mar 2013 19:10
    Trabi
    Poziom 36  

mzebrows1 napisał:
    Jak to się może inaczej nazywać?

AV2. Przeczytaj instrukcję!

Antenę podłączasz do DVB-T. Tuner w nagrywarce już jest bezużyteczny więc nie ma sensu cokolwiek do niego podłączać (chyba że masz też kablówkę).

0
  • #9 25 Mar 2013 09:28
    mzebrows1
    Poziom 6  

Podłączyłem dokładnie tak. Wyszperałem tez w ustawieniach nagrywarki, żeby źródłem był dekoder. Jest lepiej ale jeszcze nie do końca to. Bo teraz mam tak, że dvd widzi tylko ten kanał, który jest aktualnie ustawiony w dekoderze. Dodatkowo żeby oglądać tv muszę włączyć oprócz dekodera, także dvd ;) Jakieś pomysły?

0
  • Pomocny post
    #10 25 Mar 2013 10:08
    Trabi
    Poziom 36  

No inaczej się nie da. Program z dekodera jest JEDEN. I widzisz go na TV jak i nagrywasz na DVR. Niestety to nie kablówka i odbierać możesz tylko jeden program dla jednego urządzenia. Gdybyś chciał oglądać co innego i nagrywać co innego, musisz kupić drugi dekoder DVB-T - jeden dla TV, drugi dla DVR.

Po włączeniu tylko DVB-T i TV, sygnał powinien "przelatywać" przez DVR; wyłączony DVR jest niewidzialnym urządzeniem dla sygnału DVB-T > TV. Dopiero gdy włączysz DVR, musisz na nim wybrać AV2 żeby sygnał "przeleciał" przez nagrywarkę i trafił do TV.

W tym podłączeniu, sprzęty mają swój priorytet dla TV: najbliższy złączem dla TV (tu: DVR) jest widziany gdy pracuje. Gdy go wyłączysz pierwszym widzianym będzie DVB-T, a nagrywarka staje się przeźroczysta. Dzięki temu mając pracujący i włączony DVB-T widzisz z niego obraz na TV. Gdy tylko włączysz PLAY w nagrywarce, TV "zobaczy" sygnał z nagrywarki i go wyświetli; w tym samym czasie DVR "odetnie" sygnał z DVB-T nie przesyłając go do TV.

Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. Przeanalizuj to. To jest logiczne.

0
  • #11 25 Mar 2013 10:13
    mzebrows1
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź. A co się stanie, jak zamiast dekodera kupię po prostu nowy telewizor? Czy wtedy też sygnał z anteny powinien iść przez SCART do nagrywarki DVD a potem wychodzić z nagrywarki do TV też przez SCART? Czy DVD poradzi sobie z sygnałem cyfrowym?

0
  • Pomocny post
    #12 25 Mar 2013 10:47
    Trabi
    Poziom 36  

mzebrows1 napisał:
    ygnał z anteny powinien iść przez SCART

Nie myl pojęć:
    1. SCART to przesyłanie sygnału wizji i audio (głównie) po niskiej częstotliwości.
    2. Sygnał telewizyjny z eteru przesyła się kablem antenowym który wsadza się w gniazdo ANT (a nie SCART).
    Kabel SCART służy TYLKO do połączenia urządzeń ze sobą.
    mzebrows1 napisał:
    Czy DVD poradzi sobie z sygnałem cyfrowym?

Jeśli nagrywarka nie posiada tunera cyfrowego (DVB-T) a tylko stary, dotychczasowy ANALOGOWY, to nic Ci nie da podłączenie do niej anteny - programów nie będzie.

Znaczy się tak:

1. Sygnał z anteny idzie do TV. Kablem SCART łączysz TV z nagrywarką DVR.

2. Jeśli w nagrywarce NIE MASZ cyfrowego tunera (a raczej nie masz), to jedynym wyjściem jest nagrywanie programów które aktualnie lecą w TV - to co widzisz na ekranie zostanie nagrane. Wyłączysz TV = brak obrazu i dźwięku w nagraniu mimo że nagrywarka pracuje nadal; ale nagrywa ciemność i ciszę.

3. Żeby móc co innego nagrywać i co innego oglądać, MUSISZ mieć dwa tunery DVB-T: jeden który będzie wbudowany w nowy TV (lub dokupiony zewnętrzny tuner do starego TV), a drugi zewnętrzny który będzie podawał sygnał tylko do nagrywarki. Wówczas możesz sobie nagrywać co innego niż oglądasz. Warunek.... stary TV musi mieć dwa wejścia SCART (jedno dla DVR, drugie dla DVB-T):
    dekoder+dvd panasonic - Jak poprawnie połączyć dekoder i dvd <--- w takim ustawieniu oglądasz i nagrywasz niezależnie

Dla nowego TV który ma wbudowany nowy tuner cyfrowy DVB-T połączenie musiało by tak wyglądać:
    dekoder+dvd panasonic - Jak poprawnie połączyć dekoder i dvd <--- tu tez niezależne nagrywanie, ale TV musi być nowy

Dotychczas nie było problemu, bo nagrywarka ma własny tuner i TV też. Tylko że to są analogowe tunery czyli teraz do niczego nie zdatne; są bezużyteczne.

Poza tym, podaj może model nagrywarki, bo nie wiem o czym rozmawiamy. Czy to nagrywarka z tunerem analogowym czy nie; z HDD czy tylko napęd DVD?

0
  • #13 25 Mar 2013 20:06
    mzebrows1
    Poziom 6  

Oj nie wygląda to za ciekawie. Ta nagrywarka do Panasonic DMR-EH53. Z tego co piszą w necie faktycznie nie ma cyfrowego tunera:(

0
  • #14 25 Mar 2013 20:46
    Trabi
    Poziom 36  

mzebrows1 napisał:
    nagrywarka do Panasonic DMR-EH53

Ano nie ma. Ja mam DMR-EH50 i też ma analogowy tuner. U siebie mam tak, że korzystam z analogowej kablówki i dekodera Polsatu. W zależności od tego, z czego chcę nagrywać, to z drugiej opcji oglądam. W ten sposób jestem niezależny od musu oglądania nagrywanego programu. Tak i tak lepszego obrazu na tej nagrywarce nie uzyskam niż SD, więc wszystko mi jedno skąd nagrywam. Oczywiście z dekodera mam ponad 100 programów, a z kablówki tylko 24 :)
    W Twoim wypadku: albo kupno nowego TV i dodatkowego tunera DVB-T, albo stary TV i dwa tunery DVB-T. Inaczej się nie da.
    Lub.... nowy TV i nowa nagrywarka - oba z tunerami DVB-T.

0