Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man tgl 8.210 - problem z turbo, błędy

07 Dec 2012 11:53 5553 8
  • Level 9  
    WITAM .

Posiadam MANA TGL 8.210 z rocznika 2007 na wyświetlaczu zapalił mi się silniczek i czerwony trójkąt wiec sprawdziłem diagnostykę, a tam błędy 03745-05,03088-06,03847-10 wyczytałem że problem jest w czujniku doładowania podmieniłem wszystkie czujniki i nic. Zauważyłem też że po dodawaniu gazu geometria turbiny nie ulega zmianie a ręcznie można ją przestawiać .Czy może miał ktoś taki problem lub wie jak rozwiązać mój .Dodam ze MAN nie sprawia żadnych problemów tylko palą się te KONTROLKI . Proszę o pomoc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    pawelusn wrote:
    wyczytałem że problem jest w czujniku doładowania podmieniłem wszystkie czujniki i nic
    To że wymieniłeś czujnik doładowania powietrza to nic.... błąd (a dokładnie FMI) czujnika ciśnienia doładowania wskazuje na zwarcie z BAT + (03088- FMI 06 ) sprawdź połączenia czujnika z kasetą EDC.

• Level 19  
    witam błąd 03745-05 stopień końcowy regulacji ciśnienia doładowania - zwarcie -
    sprawdz zawór proporcjonalny turbosprężarki
    03847 czujnik temperatury za chłodnicą - przerwanie przewodu
    03088 czujnik cisnienia doładowania-zwarcie do +
    zrób dizgnostykę komputerowa man catsem to podstawa i monitoringi
  • Level 9  
    Witam, dzięki za podpowiedzi ale chyba już to wszystko robiłem . Sprawdzałem przejścia czterech przewodów od czujnika doładowania do wtyczki EDC i wygląda że jest ok.Jedyne co mnie dziwi to dlaczego jak wyciągnę wtyczkę od zaworku ustawiania geometrii turbiny to jeden z błędów znika, a geometria i tak po dodawaniu gazu ani drgnie, czy jest podłączony czy tez nie . Sprawdzałem ręcznie i można ruszać tym cylinderkiem ,a ciśnienie jest zbyt słabe by nim poruszyć .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    pawelusn wrote:
    Dzieki za podpowiedzi ale chyba juz to wszystko robilem
    pawelusn wrote:
    Sprawdzalem przejscia czterech przewodow od czujnika doladowania do wtyczki edc i wyglada ze jest ok
    Kolego to chyba robiłeś czy robiłeś ??? Następnie sprawdzałeś tylko przejścia czy również możliwe zwarcia pomiędzy przewodami ??? i pytanie podstawowe..... które z tych błędów maja status AKTYWNYCH ??? jak kolega "rokadi" napisał najlepiej pod diagnostykę podgląd usterek i parametrów w czasie rzeczywistym dużo pomoże.
  • Level 9  
    TAK sprawdzilem wszystko oczym piszecie przejscia i zwarcia pomiedzy przewodami wszystko wyglada dobrze.Bledzy o ktorych mowa sa aktywne po odlaczeni wtyczki z zaworka sterujacego grucha jeden z bledow znika .Sprawdzilem MANA testerem TEXA i cisnienie doladowania wynosilo na pelnym gazie 0,750 bara.
  • Level 31  
    Witam.
    A ile kresek na wyświetlaczu na full gazie na postoju masz?
  • Level 31  
    pawelusn wrote:
    Sprawdzilem MANA testerem TEXA i cisnienie doladowania wynosilo na pelnym gazie 0,750 bara

Z tego co wiem ,to aktywny błąd 3088 powoduje że system przechodzi w tryb awaryjny i nie ma normalnego sterowania ciśnieniem doładowania a brane są wartości zastępcze ,dlatego może być takie ciśnienie.
    Ja sprawdził bym jeszcze raz te połączenia czujnika ciśnienia i temperatury doładowania (B623) oraz połączenia elektrozaworu sterującego turbiną (Y340).
    Miernikiem tego raczej dobrze nie zrobisz.Najlepiej odłączyć akumulatory,wypiąć wtyki z EDC,czujnika i elektrozaworu,i przebadać instalację pod obciążeniem. Najprostszy sposób to podać napięcie a z drugiej strony podłączyć żarówkę np.H4.
  • Level 9  
    Dobrze sprawdze jeszcze raz okablowanie i przejscia pod obciazeniem moze cos przegapilem.Dam znac jak mi poszlo i czy usterka zostala usunieta.pozdrawiam