Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man tgl 8.210 - problem z turbo, błędy

07 Gru 2012 11:53 5106 8
  • Poziom 8  
    WITAM .

Posiadam MANA TGL 8.210 z rocznika 2007 na wyświetlaczu zapalił mi się silniczek i czerwony trójkąt wiec sprawdziłem diagnostykę, a tam błędy 03745-05,03088-06,03847-10 wyczytałem że problem jest w czujniku doładowania podmieniłem wszystkie czujniki i nic. Zauważyłem też że po dodawaniu gazu geometria turbiny nie ulega zmianie a ręcznie można ją przestawiać .Czy może miał ktoś taki problem lub wie jak rozwiązać mój .Dodam ze MAN nie sprawia żadnych problemów tylko palą się te KONTROLKI . Proszę o pomoc.
  • e-miernikie-mierniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pawelusn napisał:
    wyczytałem że problem jest w czujniku doładowania podmieniłem wszystkie czujniki i nic
    To że wymieniłeś czujnik doładowania powietrza to nic.... błąd (a dokładnie FMI) czujnika ciśnienia doładowania wskazuje na zwarcie z BAT + (03088- FMI 06 ) sprawdź połączenia czujnika z kasetą EDC.

• Poziom 19  
    witam błąd 03745-05 stopień końcowy regulacji ciśnienia doładowania - zwarcie -
    sprawdz zawór proporcjonalny turbosprężarki
    03847 czujnik temperatury za chłodnicą - przerwanie przewodu
    03088 czujnik cisnienia doładowania-zwarcie do +
    zrób dizgnostykę komputerowa man catsem to podstawa i monitoringi
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 8  
    Witam, dzięki za podpowiedzi ale chyba już to wszystko robiłem . Sprawdzałem przejścia czterech przewodów od czujnika doładowania do wtyczki EDC i wygląda że jest ok.Jedyne co mnie dziwi to dlaczego jak wyciągnę wtyczkę od zaworku ustawiania geometrii turbiny to jeden z błędów znika, a geometria i tak po dodawaniu gazu ani drgnie, czy jest podłączony czy tez nie . Sprawdzałem ręcznie i można ruszać tym cylinderkiem ,a ciśnienie jest zbyt słabe by nim poruszyć .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pawelusn napisał:
    Dzieki za podpowiedzi ale chyba juz to wszystko robilem
    pawelusn napisał:
    Sprawdzalem przejscia czterech przewodow od czujnika doladowania do wtyczki edc i wyglada ze jest ok
    Kolego to chyba robiłeś czy robiłeś ??? Następnie sprawdzałeś tylko przejścia czy również możliwe zwarcia pomiędzy przewodami ??? i pytanie podstawowe..... które z tych błędów maja status AKTYWNYCH ??? jak kolega "rokadi" napisał najlepiej pod diagnostykę podgląd usterek i parametrów w czasie rzeczywistym dużo pomoże.
  • Poziom 8  
    TAK sprawdzilem wszystko oczym piszecie przejscia i zwarcia pomiedzy przewodami wszystko wyglada dobrze.Bledzy o ktorych mowa sa aktywne po odlaczeni wtyczki z zaworka sterujacego grucha jeden z bledow znika .Sprawdzilem MANA testerem TEXA i cisnienie doladowania wynosilo na pelnym gazie 0,750 bara.
  • Poziom 31  
    Witam.
    A ile kresek na wyświetlaczu na full gazie na postoju masz?
  • Poziom 31  
    pawelusn napisał:
    Sprawdzilem MANA testerem TEXA i cisnienie doladowania wynosilo na pelnym gazie 0,750 bara

Z tego co wiem ,to aktywny błąd 3088 powoduje że system przechodzi w tryb awaryjny i nie ma normalnego sterowania ciśnieniem doładowania a brane są wartości zastępcze ,dlatego może być takie ciśnienie.
    Ja sprawdził bym jeszcze raz te połączenia czujnika ciśnienia i temperatury doładowania (B623) oraz połączenia elektrozaworu sterującego turbiną (Y340).
    Miernikiem tego raczej dobrze nie zrobisz.Najlepiej odłączyć akumulatory,wypiąć wtyki z EDC,czujnika i elektrozaworu,i przebadać instalację pod obciążeniem. Najprostszy sposób to podać napięcie a z drugiej strony podłączyć żarówkę np.H4.
  • Poziom 8  
    Dobrze sprawdze jeszcze raz okablowanie i przejscia pod obciazeniem moze cos przegapilem.Dam znac jak mi poszlo i czy usterka zostala usunieta.pozdrawiam