Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo mocny klej do gumy

07 Gru 2012 12:00 45795 12
  • Poziom 12  
    Witam,
    Może elektroda to nie najlepsze miejsce na takie pytanie, ale jeszcze się nie zawiodłem na doświadczeniach Kolegów..

Szukam bardzo mocnego kleju, którym mógłbym skleić miękką gumę. Wybór na rynku jest ogromny, ale chciałbym coś sprawdzonego, szczególnie że pewnie będzie drogie..

Pęknięcie ma 15mm szerokości, guma gruba na 4mm.

Spoina powinna być elastyczna i przenosić wysokie obciążenia. Będzie ściskana, rozrywana, skręcana (max 15 stopni w 2 płaszczyznach) i ścinana.

Butapren i Cyjanopan E nie wytrzymują.
    Jestem w stanie wydać około 50-100zł na klej, ale nie stać mnie na eksperymentowanie z kilkoma, dlatego liczę że ktoś będzie w stanie poradzić mi coś, czego sam używał i wie, że jest warte swojej ceny..

Dziękuję bardzo za pomoc!
  • Poziom 39  
    Może któryś z produktów Loctite?
  • Poziom 12  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Oczywiście myślałem o Loctite (stąd założenie o cenie nawet do 100zł). Ale po pierwsze nie wiem który konkretnie klej rozważyć; na hasło "guma" w wyszukiwarce na ich stronie pojawia się tylko Loctite 480, który jest chyba takim odpowiednikiem kropelki. A jak coś jest do wszystkiego.. to pewnie istnieje coś lepszego do konkretnych zastosowań.
    No i najważniejsze - nie mam żadnej sprawdzonej informacji, czy on rzeczywiście jest wart swojej ceny..
  • Poziom 39  
    Sajberbob napisał:
    ...na hasło "guma" w wyszukiwarce na ich stronie pojawia się tylko Loctite 480, który jest chyba takim odpowiednikiem kropelki...

To raczej kropelka jest tanim odpowiednikiem Loctite. Ja używam 416 i 7452 do połączeń sztywnych, gdzie sprawdza się doskonale - potrafi skleić dobrze przygotowane powierzchnie aluminiowe. Wiem, że kiedyś dawno był przez nich produkowany klej do elastycznych połączeń i sprawdzał się również świetnie, to było w osiemdziesiątych latach więc nie ma szansy bym przypomniał sobie jego oznaczenie :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy audio
    Sajberbob napisał:
    Spoina powinna być elastyczna i przenosić wysokie obciążenia. Będzie ściskana, rozrywana, skręcana (max 15 stopni w 2 płaszczyznach) i ścinana.

Pokaż elementy które chcesz połączyć i opisz do czego to ma służyć, bo może się okazać, że żaden klej temu nie podoła.
  • Poziom 33  
    Użyj kropelki, super glue, klej do gumy nie musi być elastyczny, elastyczna jest guma i to wystarczy.
    To pewnie podeszwa buta więc każde klejenie wytrzyma krótko, za stówę kupisz nowe buty.
  • Poziom 27  
    Wszystko zależy co ma być klejone. Do gumy dobry jest butapren. Jezeli jednak możesz dać łatę to polecam zakład wulkanizacyjny. Super kleje mają także w wędkarskich do klejenia woderów (Storm)
  • Poziom 9  
    Loctite 480 nie nadaję się do tego typu zastosowań. Jest on bardzo wytrzymały ale niestety nie będzie pracował razem z gumą. Kilka lat temu kleiłem 4860 szytki. Dziury o średnicy 4-5mm spokojnie kleił. Przy tym pracował wraz z całą szytką i wytrzymywał 8 bar.
    Pozdrawiam