Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

K Grafiki do zgrywania z magnetowidu

ONTI 05 Feb 2005 17:36 1658 8
    ONTI
    Level 10  
    Mam zamiar kupić kartę graficzną RADEON9250 128MB, 128bit, na płycie A7V600-X SATAATX AGPx8 LAN.
    Karta grafiki ma wejście wideo, czy poradzi sobie ze zgrywaniem z magnetowidu, oczywiście bez utraty klatek (25/s)
    Słabo się na tym znam, proszę o poradę.
    Moż trzeba jakąś przejściówkę?

Pozdr.
    Andrzej
    mrrudzin
    Level 39  
    Z tego co mi wiadomo katry grafiki mają WYJŚCIE video - czyli możesz oglądać filmy na TV.
    Żeby zgrywać z magnetowidu potrzebujesz np. katry telewizyjnej. Większość ma video/audio in i wtedy można zgrywać.
    Osobiście wielokrotnie zgrywałem materiał za pomocą takiej właśnie karty z kamery analogowej.
    Mihó
    Level 27  
    Mam dokładnie tę samą płytę, a do tego kartę grafiki Ati Radeon 9250 Sapphire VIVO (128/128) - ona ma wejście video, które to pozwala na nagrywanie sygnału analogowego. Sprzęt powinien sobie poradzić z tym bez kłopotu (zależy jeszcze od procka i wydajności dysku twardego)
    mrrudzin
    Level 39  
    PRzepraszam - masz rację - karta ma wejście i wyjście wideo.
    Zgadzam sie z kolegą odnośnie tego, że wszystko zależy od procka i wydajności dysku twardego.
    Do tego nie należy zapomnieć o rozdzielczości.
    Im wyższa - tym lepszy sprzęt jest potrzebny.
    daniel_pawlowski
    Level 11  
    Karty posiadające w oznaczeniu VIVO mają możliwość wysyłania i przyjmowania sygnału, a więc nie ma najmniejszego problemu ze zgrywaniem danych z kamery wideo czy z telewizora. Co do ilości klatek na sekundę i rozdziałki to nie wiem jak tam jest, ale na pewno jest to ograniczone przez karte graficzną.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Jak masz w miarę rozsądny procesor, to film zgrasz "na żywo" spokojnie.
    GRYZZLI2004
    Level 15  
    Witam

Jest tak jak koeldzy napisali - karty VIVO obsługują możliwosć zgrywania sygnału analogowego. Jedyny problrm jaki możesz napotkać to wydajnosć systemu. Do zgrywania ( w przyzwoitej jakości ) potrzebny jest naprawdę super wydajny komputer z dużą ilością pamięci i ogromnym dyskiem. Co do programów polecam FERRO - cyfrowy magnetowid --> Program poolski i całkiem nieźle się spisujący. A jeżeli chcesz troszkę zainwestować kup dobrą kartę TV -> te droższę mają świetne programy ( firmowe ) do przechwytywania obrazu i zapisu wraz z kompresją ( Divx i Xvid, Mpeg-2 ) .
    paszczak1
    Level 14  
    Do zgrywania z VCR spokojnie wystarcza, ma wspomaganie sprzętowe MPEGa i jeśli masz słabego procka tego używasz, jeśli powyżek 1,6G możesz używać AVI. Mowa oczywiście o sygnale PAL 288x325 - chyba jakoś tak - problem jest jeśli ktoś chce bylejaki sygnał nagrać niepotrzebnie w jakości DVD ( myśli chyba, że poprawi mu się jakość ). Starsze sterowniki do 9000 i 9100 ( kiedyś rewelacyjne karty podobne pod względem wydajności do tej co piszesz ) miały aplikację VideoIn, która biła na głowę Pinacle, VirtualDub, itp jeśli chodzi o zgrywanie. Jeśli chcesz nagrywać do stacjonarnego odtwarzacza polecam SVHS - też sobie poradzi.
    asgoroth
    Level 15  
    ja mam A2500+/512MB dual/GF5600vivo i zazwyczaj uzywalem systemowego programu w winXP do zgrywania - Movie Maker. Powiem szczerze, ze zapisujac do mpg w maxymalnej rozdzielczosci (nie pamietam jaka ten program obslugiwal, chyba 640x480) pal/25FPS zgrywalo bez jakichkolwiek problemow.