Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40 - 42" dla emerytki

07 Gru 2012 12:43 1992 9
  • Poziom 19  
    Witam Wszystkich serdecznie i proszę o poradę.
    Rozglądam się za TV dla starszej osoby. Wszelkie dodatki typu internet, odświerzanie 200Hz, 3D itd są całkowicie zbędne. Ze wstępnego rozeznania wynika, że optymalną wielkością byłoby 40-42" (nasłonecznienie nie stanowi problemu). Odbiornik pracuje 6-10h/dobę więc raczej technologia Led - pozostałe założenia to Full HD i 100Hz.
    Ponieważ matka nie wyłoży tak dużej (dla emerytki) sumy będę musiał go sfinansować, więc raczej chodzi o "budżetowe" modele.
    Moje wstępne typy:

Samsung UE40EH5020
    Samsung UE40EH5000
    Sharp LC40LE240
    LG 42LS3400
    Philips 42PFL3207H

W dwóch ostatnich kusi 42" ale kompletnie nie wiem nic o jakości i trwałości LG, Philips kiedyś robił dobry sprzęt ale nie wiem jak jest teraz.
    Jakieś "za" lub "przeciw" tym modelom :?: Może inne propozycje w tej klasie odbiorników :?:
  • Poziom 12  
    Z tej listy modeli polecam ci LG, który prezentuje wysoką jakość nie tylko obrazu i jest solidnie
    wykonany.
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Dziękuję za podpowiedzi, ale zakupy trzeba będzie odłożyć - od piątku do dziś te same TV w tych samych sklepach podrożały o 300-500zł. Ktoś chyba myśli, że klienci to kretyni.
  • Poziom 19  
    Sytuacja jest dość dynamiczna i zmienił się zestaw kandydatów:

Toshiba 40HL 933
    Toshiba 40RL 933
    Samsung UE40EH5300
    Samsung UE40ES5500
    Panasonic TX-L42E5

Dwa ostatnie modele widziałem "na żywo" i wyróżniały się dość znacznie spośród reszty jakością obrazu - mam wrażenie, że z delikatną przewagą dla ES5500. Obok stały np. Sony HS750, 755 (sporo droższe) a ich obraz był jakiś mniej wyraźny, "przymglony".
    Którymi modelami z powyższego zestawu warto zainteresować się bliżej :?:
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Plazmy (bez 3D) mają przystępne ceny ale nie mam przekonania do tej technologii - głównie energochłonność. Pozostanę przy led'ach i zapoluję na E4 lub ES5500, zależnie co akurat będzie w sklepach i w jakiej cenie, chyba że trafi się dobra cena np. Philipsa 5007/6007 ale tu jest kwestia wolno działającego menu :| . Zobaczę co będzie się działo z cenami po świętach lub po nowym roku.
    Przy okazji mam pytanie, Panasonic'i E4 czasem mają opis E4E - czy to jest to samo, czy też jest jakaś istotna różnica :?:
    Na razie dziękuję za wskazówki :D

dodano:
    Przepraszam, że tak zawracam głowę ale pojawił się jeszcze jeden kandydat - Samsung 5300 ale w rozmiarze 46" (ceny zbliżone).
    Postawić na trochę większy rozmiar czy raczej celować w sugerowany 42E5 :?:
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Tak myślałem :D
    Biorąc pod uwagę pełną nazwę "Mux3 pilotażowy" (tymczasowy/chwilowy/próbny), niechęć TVP do uruchamiania własnego mux'a na docelowych kanałach i mocach nawet tam gdzie wyłączono już analog oraz ostatnią informację o prowadzeniu przez TVP testów z DVB-T2 nasuwa się przypuszczenie, że właściwy Mux3 może zostać uruchomiony w DVB-T2. W tej sytuacji wstrzymam się z zakupem 2-3 lata, do czasu wyjaśnienia całej sytuacji. Nie widzę sensu w kupowaniu nowego TV aby "za chwilę" kupować do niego STB z DVB-T2.

Serdecznie życzę Wszystkim spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia :D :D :D