Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Grundig Amira 20LCD 51-7510TOP - nie wyszukuje kanałów na dekoderze OP

haziuk 07 Gru 2012 13:04 1533 7
  • #1 07 Gru 2012 13:04
    haziuk
    Poziom 7  

Mam telewizor Grundig Amira 20LCD 51-7510TOP.
    Podłączyłem do niego dekoder OPTICUM DVB-T i jak się otworzy interfejs to nie wyszukuje kanałów.
    Co mam zrobić, czy źródło sygnału jest dobrze wybrane?

0 7
  • #2 07 Gru 2012 22:05
    haziuk
    Poziom 7  

Wszystko jest podłączone (wszystkie kabelki) i dekoder się włącza. Wszystko się wyświetla (SEARCH), pokazuje się interfejs i zaczyna wyszukiwanie kanałów na różnych częstotliwościach. Pod koniec wyskakuje napis, że nie znalazł żadnego kanału. Mieszkam k. Wadowic, wybrałem więc Kraków - po kolei na wszystkich miltipleksach sprawdzałem i nic. czasem na zwykłej antenie łapało dawniejszą telewizję regionalną Katowice, więc szukałem na częstotliwościach Katowic i też nic.
    Czy może to być związane, z tym ze na moim terenie jest słaby sygnał? Jesli, tak to dekoder jes bez sensu? czy może dekoder jest uszkodzony (a kupiłem nowy)?

Dodano po 1 [minuty]:

mam w telewizorze miejsce wtyczki na AV1, AV2, EURO. (nie ma HDMI) Jak wybrać inne źródło?

0
  • #3 07 Gru 2012 22:10
    kazikszach
    Poziom 33  

Nic nie piszesz o antenie podłączonej do tego tunera, może to w niej przyczyna.

0
  • #4 07 Gru 2012 22:21
    haziuk
    Poziom 7  

dla pewności sprawdzałem na drugiej antenie i tez nic...

Dodano po 6 [minuty]:

a trzeba jakąś inną antenę dokupić (talerz - satelitarną czy coś?) jak sie chce z dekodera DVB-T korzystać?

0
  • #5 07 Gru 2012 23:28
    Pablo1964
    Moderator

Przecież DVB-T to sygnał naziemny a nie satelitarny. Musisz podłączyć antenę do odbioru telewizji naziemnej.

0
  • #6 07 Gru 2012 23:33
    haziuk
    Poziom 7  

czyli ta zwykła do telewizora nie może być, tylko trzeba kupić nową do odbioru telewizji naziemnej?

0
  • #7 07 Gru 2012 23:36
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli ta "zwykła" to talerz, trzeba ją zmienić. Proponuję poczytać dział "Instalacje antenowe" przed zadaniem kolejnego pytania.

0
  • #8 08 Gru 2012 09:31
    LeDy
    Poziom 43  

haziuk napisał:
    czyli ta zwykła do telewizora nie może być, tylko trzeba kupić nową do odbioru telewizji naziemnej?
    Czytaj ze zrozumieniem. Masz na zwykłej sprawdzić ale ona ma odbierać a nie
    Cytat:
    coś tam łapać
    .

0