Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus SX115 - Nie chce połączyć z komputerem z systemem Win 8 64bit

07 Gru 2012 14:40 3312 2
  • Poziom 1  
    Mam problem z poprawnym zainstalowaniem oprogramowania w/w urządzenia wielofunkcyjnego na komputerze z systemem Windows 8 64bit. Po instalacji pojawia się komunikat z prośbą o podłączenie przez USB urządzenia i włączenie go. Po wykonaniu tych czynności i upłynięciu paru minut wyświetla się informacja, że nie ma połączenia pomiędzy komputerem a urządzeniem. Powtarzam wszystkie kroki jeszcze raz w celu wyeliminowania moich błędów lub źle podłączonego kabla i nadal pojawia się ten sam komunikat.

Szukałam sterowników pod Windows 8 na stronie producenta i nie znalazłam.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

Dodam, że kabel nie jest uszkodzony i drukarka jest sprawna gdyż po podłączeniu pod komputer z systemem Windows XP drukarka działa poprawnie.
  • Poziom 2  
    Piszesz że "po instalacji" masz komunikat. Po instalacji czego ? skoro
    sterowników Epsona pod win 8 64 bitowy nie ma.
    Jednak to drukarka działa pod tym systemem, u mnie w każdym razie po instalacji systemu od razu była. Wprawdzie wbudowany w system sterownik jest bardzo okrojony, ale drukować spoko można. Ja z kolei mam problem z udostępnieniem tej drukarki innemu kompowi z systemem XP :(
  • Poziom 7  
    Witam
    Też kupiłem komputer z Windows 8 64bit. Sterowników do tej drukarki (Epson Sx115) nadal nie ma i pewnie ie będzie. Drukarka zaczęła drukować przy sterownikach z SX110. Skanowanie poszło na sterownikach pod Windows 7 64bit. Niby wszystko ok ale z tego co pamiętam powoli kończy się w niej atrament. I tu moje pytanie jak sprawdzić poziom atramentu w drukarce przy okrojonych sterownikach z SX110 ?
    A może komuś udało się jakoś zainstalować pełne sterowniki dla tej drukarki pod Windows 8 64bit ?

Dodano dnia 2 października 2013 r.
    Udało się. Napisze bo może komuś się przyda.
    Nie należy dopuścić do tego by Windows 8 64bit rozpoznał sam drukarkę i zainstalował do niej sterowniki (pobierze wówczas okrojone sterowniki od SX110)

Pobrałem samodzielnie sterowniki do SX110 ze strony Epson pod Windows 8 64bit i je zainstalowałem. Po restarcie systemu widzę ilość atramentu w poszczególnych tonerach oraz mam dostęp do wszystkich narzędzi drukarki. System widzi drukarkę SX115 jako drukarkę SX110 i wszystko działa.
    Nie wiem czym różni się SX110 od SX115 grunt że działa drukowanie z wszelkimi opcjami i skanowanie.