Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena kierunkowa + antena UKF + sumator

07 Gru 2012 15:17 2634 4
 • Poziom 23  
  Witam! ostatnio kupiłem zestaw: antena YAGA 19 el. wraz z wzmacniaczem (przy antenie) i zasilaczem przy TV taka antena z tymi wzmacniaczami działa idealnie, lecz gdy dodałem sumator antenowy (RS-1/2M) i antena UKF (okrągła) pojawiły się kłopoty. Przy pierwszej próbie podłączyłem wszystko czyli anteny do skrajnych wejść a środkowe gniazdo do TV, radio działało idealnie, lecz pojawił się problem z TV gdyż w momencie podłączenia do TV wywalało komunikat, ze tuner jest przeciążony wiec wywaliłem wzmacniacz w antenie i dałem symetryzator przy założonych zworkach w sumatorze telewizja działa dobrze, ale w momencie podłączenia anteny UKF tv pokazuje brak sygnału, a radio działa :D podsumowując... nieżalenie jak podłącze antenę radiową radio odbiera idealnie, a by tv działał nie może być podłączona UKF,wie ktoś co robię źle?
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Zły masz ten sumator, powinien być taki Link
 • Poziom 23  
  A czym się ten różni? Do czego on w takim razie jest? i czy taki, jaki jaki jest w linku może być na zewnątrz?

  Dodano po 3 [minuty]:

  No i czy jest możliwość wykorzystania go w jakiś sposób do sumowania 2 sygnałów?
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Do połączenia tych anten powinno się stosować zwrotnice antenową a nie sumator. Zwrotnia powinna mieć podział sygnałów na 1 wejściu sygnał radiowy a na 2 tv do tego jeżeli antena tv ma wzmacniacz to zwrotnica musi przepuszczać napięcie DC do zasilania wzmacniacza. w domu do rozdziału tych sygnałach trzeba też stosować odpowiednią zwrotnicę. przy antenie np. taka http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_za_6a_fm-6-69_C0365.htm
 • Poziom 23  
  A powiedzcie mi czy ta zwrotnica http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_az-2-6-69-26_52-t_C0490.htm i wzmacniacz w antenie będzie działać?

  Dodano po 7 [minuty]:

  Mała pomyłka.. chodzi o zwrotnice AZ-2/1-12/21-69 bo taka ma znajomy

  Dodano po 10 [minuty]:

  To jest taka zwrotnica: http://www.antemon.pl/sklep/zwrotnica-antenowa-kmb-az21122169-p-595.html  Rozumiem to tak: tam gdzie jest wejście 1-12 podłączam antenę UKF, a tam gdzie 21-69 antenę kierunkową? Przy założeniu , że wszędzie są symetryzatory zostawiam wszystkie ścieżki całe, a jeżeli mam w kierunkowej to przy UKF muszę przeciąć?

  Dodano po 4 [godziny] 9 [minuty]:

  Użyłem zwrotnicy o której pisałem wcześniej i wszystko działa jak powinno. pozdrawiam i dziękuje za pomoc!