Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung, RL36SBMS - Problem z chłodzeniem

07 Gru 2012 17:28 5583 1
  • Poziom 1  
    Witam

Posiadam w/w lodówkę, I od dłuższego czasu borykam się z problemem jej chłodzenia. Otóż górna część lodówki kompletnie nie chłodzi. Zamrażalnik chłodzi. Po 3 wizytach serwisantów i fachowców (każdy twierdził że poprzedni spartolił robotę i naprawiał złą część lodówki, postanowiłem sam sprawdzić co jest nie tak i opisać tu na forum, nóż widelec ktoś mi pomoże).

Lodówkę wyłączyłem na 3 dni i kompletnie rozmroziłem w celu ponownego podłączenia i sprawdzenia czy przypadkiem wentylator się nie zamroził. Ale nie dało to żadnego efektu. Sprawdziłem także czy otwór nie jest zapchany pomiędzy zamrażalnikiem a górną częścią lodówki. (klapka obok wentylatora poprawnie się zamyka i otwiera po otwarciu/zamknięciu lodówki).

Teraz najdziwniejsza z rzeczy jaką zaobserwowałem. W momencie otwarcia drzwi od zamrażarki zimne powietrze leci do górnej części lodówki i chłodzi. Jednak zaraz po zamknięciu jej znów przestaje chłodzić.

Jakiś pomysł co może być nie tak? Ewentualnie co jeszcze powinienem napisać lub sprawdzić.
  • Poziom 10  
    W mojej lodówce RL44 powodem dla którego nie działała chłodziarka, była nie działająca grzałka parownika, która nie działała po tym jak szybko rozmrażając zamrażalnik uszkodziłem jej zabezpieczenie w postaci bezpiecznika termicznego, który znajduje się w styropianie po lewej stronie parownika. Koszt bezpiecznika 30zł. Nadmieniam, że w tym trybie zamrażalnik mroził tylko do -15 stopni.