Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet - Strzela z gaźnika po zagrzaniu

arekpmi98 07 Gru 2012 17:36 2529 4
  • #1 07 Gru 2012 17:36
    arekpmi98
    Poziom 2  

Witam , gdy moja motorynka się nagrzeje strzela , początkowo myślałem że z tłumika , ale gdy filtr powietrza wypadł to doszło do mnie że to z gaźnika. Mam w gaźniku takie małe "ułamanie" (na obrazku Pomarańczowy kolor) , oraz ta "siateczka" gdzie sie wkłada filtr powietrza jest luźna , śrubki nie idzie to końca dokręcić (strzałka na foto) . Czy to strzela przez tą dziurke i luz ? Bo myślę że to wtedy by nie strzelał dopiero po rozgrzaniu. Początkowo strzelał gdy nie miał obrotów ( na obrotach chodził a po spuszczeniu z nich strzelał i gasł) a teraz(zimą)
    chodzi i nagrzeje sie to chodzi , ale jak dodam gazu to strzela i gaśnie.
    Romet - Strzela z gaźnika po zagrzaniu
    Dodam że ten mój gaźnik ma już pare lat. Kupywać nowy czy to nie przez gaźnik gaśnie ?

• #2 07 Gru 2012 19:03
    Zygaqra
    Poziom 34  

arekpmi98 napisał:
    Kupywać
    Jeżeli już to kupować. Zastosuj właściwą świecę(ciepłota), sprawdź ustawienie zapłonu, chyba za wczesny.

• #3 07 Gru 2012 19:16
    arekpmi98
    Poziom 2  

Swieca dobra , zapłon też. Jeszcze jakies propozycje? To KUPOWAC ten gaznik czy to raczej nie przez gaznik?

• #4 07 Gru 2012 19:32
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

A cylindra przypadkiem kolega nie wyjmował z ciekawości?? Podczas składania łatwo wyszczerbić dolną jego część o korbę wału, a ta część ma ogromne znaczenie, są tam wycięcia(okna) spełniające rolę zaworów. Jeżeli będzie ukruszone to mieszanka będzie wracała do gaźnika podczas sprężania. Jednak skłaniałbym się jak moi przedmówcy, do zbyt wczesnego ustawienia kąta wyprzedzenia zapłonu. Wtórnym objawem wczesnego zapłonu jest "oddawanie po kopadle" podczas uruchamiania na ciepłym silniku.

• #5 08 Gru 2012 08:34
    arekpmi98
    Poziom 2  

jakie "oddawanie po kopadle"?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson