Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowe podłączenie symetryzatora do kabla 75om

Jaskierdg 07 Gru 2012 18:09 3519 7
  • #1 07 Gru 2012 18:09
    Jaskierdg
    Poziom 8  

Żeby nie tworzyć nowego tematu podepnę się tutaj.

W podany wyżej sposób podłączamy jeden koniec kabla - jak podłączymy drugi, jeśli jest po prostu ucięty? Jakiej potrzebuję do tego końcówki, jak ją założyć i czy wpinam to później bezpośrednio do odbiornika TV?

Temat wyodrębniony z : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1595259.html .

Cytat:
    ... podepnę się tutaj

Proszę dopilnować/przeczytać zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html .
    [SP5ANJ]

0 7
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2012 19:12
    wieswas
    Poziom 33  

Jeżeli przy antenie jest symetryzator, to na drugim końcu przewodu koncentrycznego zakładasz wtyczkę antenową, koncentryczną.
    Najlepsze są lutowane, ale domyślam się, że nie masz ani lutownicy, ani umiejętności lutowania. W sklepie więc poproś o wtyczkę, w której żyła jest dokręcana śrubką. Jest wiele rozwiązań i zapewne sprzedawca dobierze jakąś bardziej solidną, nie wymagającą lutowania.
    Wtyczkę tą włączasz bezpośrednio do gniadka antenowego telewizora.

1
  • #3 07 Gru 2012 19:56
    Jaskierdg
    Poziom 8  

Znalazłem w jednym z tematów taki schemat podłączenia:Prawidłowe podłączenie symetryzatora do kabla 75om

Jednak nie mam czegoś takiego jak separator - jedynie antenę, wzmacniacz, kabel i zasilacz. Powinieniem do tego dokupić separator czy kabel i zasilacz podłączyć bezpośrednio do wejść (jeśli takowe są, nie kupiłem jeszcze TV) na odbiorniku TV?

0
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2012 22:08
    wieswas
    Poziom 33  

Przecież post wyżej wyraźnie napisałem, że zakładasz tylko prostą wtyczkę antenową. Separator i zasilacz podłączasz tylko wtedy, gdy przy antenie masz wzmacniacz a nie symetryzator. Wzmacniacz wymaga zasilania napięciem stałym i odseparowania go od sygnału w.cz. Stąd zasilacz i separator. Symetryzator nie potrzebuje (a nawet nie może) napięcia stałego. Rozmiar i wygląd płytki symetryzatora i wzmacniacza są podobne.
    Jeżeli przy antenie masz wzmacniacz to przedstawiony rysunek jest prawidłowy.
    Separator, to taka mała płytla wewnątrz specjalnej wtyczki antenowej.

0
  • #5 08 Gru 2012 09:54
    Jaskierdg
    Poziom 8  

Dobra, udało mi się już to podłączyć. Ostatnie pytanie - w jaki sposób zamocować uchwyt anteny? Próbowałem na różne sposoby, ale żaden nie wydaje się właściwy.
    Prawidłowe podłączenie symetryzatora do kabla 75om Prawidłowe podłączenie symetryzatora do kabla 75om

0
  • Pomocny post
    #7 08 Gru 2012 10:09
    andrefff
    Poziom 36  

Blaszkę od obejmy i antenę skręcasz razem plecami.

0
  • #8 08 Gru 2012 18:25
    Jaskierdg
    Poziom 8  

Dzięki wam wielkie.

0
  Szukaj w 5mln produktów