Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony 46HX855 3D - Dźwięk do kina domowego HarmanKardon BDS570

grotuu 07 Gru 2012 21:44 1494 3
  • #1 07 Gru 2012 21:44
    grotuu
    Poziom 7  

Witam, podłączyłem kino domowe Harman Kardon BDS570 do telewizora Sony 46HX855 3D za pośrednictwem kabla HDMI, oraz przewodu optycznego dla przesłania dźwięku do kina domowego. Mam problem z odtworzeniem dźwięku, a mianowicie z telewizora wychodzi dźwięk tylko na 2 głośniki i subwoofer, a pozostałe 3 nie działają natomiast telewizor po chwili wyrzuca błąd połączenia co może być tego przyczyną.

0 3
  • #2 07 Gru 2012 23:46
    Pablo1964
    Moderator

grotuu napisał:
    pozostałe 3 nie działają natomiast telewizor po chwili wyrzuca błąd połączenia co może być tego przyczyną.

Hmmm, twierdzisz, że błąd połączenia może być przyczyną braku działania głośników. Możliwe, jednak bardziej prawdopodobne jest, że sygnał TV zawiera dźwięk w systemie 2.0. Ale sprawdź poprawność połączenia.

0
  • #3 10 Gru 2012 19:37
    grotuu
    Poziom 7  

No i nie działa, może jeszcze pomożecie opiszę co mam jak połączone może coś źle połączyłem. Trochę poczytałem w internecie o co chodzi w takim stwierdzeniu - aby dźwięk optyczny działał musi być podłączony kabel hdmi poprzez port hdmi arc - o co chodzi z tym portem.
    A więc mam połączony telewizor sony kdl-46hx855 do kina domowego Harman Kardon BDS570 poprzez kabel optyczny Tv(wyjście optyczne) -> kino domowe (WEJŚCIE OPTICAL 1), KINO DOMOWE hdmi monitor out-> Tv hdmi in (4). Telewizja tylko naziemna DVBT. Po wybraniu w tv opcji podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku dźwięk idzie nadal na 2 głośniki i subwoofer po czasie jednak wyskakuję błąd na ekranie TV nastąpił problem z podłączeniem zewnętrznego źródła dźwięku i ponownie zaczynają grać głośniki TV + zostają 2 głośniki kina + subwoofer.
    Proszę o informację co robię źle że nadal nie działa.

0
  • #4 13 Gru 2012 22:41
    Mylagos
    Poziom 19  

W przypadku telewizorów Sony, z tego co pamiętam, funkcję ARC posiada tylko port HDMI z numerem 1. Przepnij do niego i sprawdź czy działa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo